Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 17:30 Autor: Daniel Klimczak

Nyskie kąpieliska działają już od kilku dni. Pierwszego dnia wakacji tłumów nad wodą jednak nie było

Dzisiejsza pogoda w Nysie nie zachęcała do wypoczynku nad wodą [fot. Daniel Klimczak]
Dzisiejsza pogoda w Nysie nie zachęcała do wypoczynku nad wodą [fot. Daniel Klimczak]
Dzisiejsza pogoda w Nysie nie zachęcała do wypoczynku nad wodą [fot. Daniel Klimczak]
Dzisiejsza pogoda w Nysie nie zachęcała do wypoczynku nad wodą [fot. Daniel Klimczak]
Dzisiejsza pogoda w Nysie nie zachęcała do wypoczynku nad wodą [fot. Daniel Klimczak]
Dzisiejsza pogoda w Nysie nie zachęcała do wypoczynku nad wodą [fot. Daniel Klimczak]
Mimo, że wakacje rozpoczęły się dziś (25.06) zarządcy nyskich kąpielisk postanowili nie czekać na ostatni dzwonek. Sezon na otwartym basenie i nad tamtejszym jeziorem trwa już od kilku dni.
Dzisiaj pogoda nie sprzyjała spędzaniu czasu nad wodą. Menedżer ośrodka Akwa Marina nad Jeziorem Nyskim Łukasz Bogdanowski przewiduje jednak, że w nadchodzący weekend nad akwen mogą wrócić tłumy plażowiczów. Przyciągnąć ich ma między innymi rozbudowywana infrastruktura.

- Staramy się wprowadzać nowości. Powstało pierwsze profesjonalne miejsce, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający. Za jakiś czas pojawią się katamarany, jak i również domy pływające. Na naszej plaży powstała nowa restauracja. Prywatny przedsiębiorca zdecydował się również na wprowadzenie imprez wieczornych - wymienia.

Sezon nad jeziorem oficjalnie zainaugurowano niespełna tydzień temu. Prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek zauważa, że w tym czasie dochodziło już do niebezpiecznych zdarzeń.

- Za nami już pierwszy bardzo gorący weekend, kiedy było dużo turystów. Było też masę zdarzeń: był poważny wypadek, na wodzie zderzyły się 2 skutery, ratowaliśmy już wędkarzy. Cały czas ratownicy są na plaży, w dni słoneczne mamy dużo pracy, dzisiaj jest dzień spokojniejszy, ale to nie znaczy, że nie może się nic zdarzyć - podkreśla.

Ratownicy zabezpieczają także miejskie kąpielisko Frajda. Jego menedżer Piotr Łuka wskazuje, że w najgorętsze dni letni basen odwiedza nawet po kilka tysięcy osób.

- Nigdy nie liczyliśmy tego dokładnie, jednak przy liczeniu biletów wychodzi, że w ciągu dnia w gorący weekend przewija się nawet do kilku tysięcy ludzi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno amatorzy słonecznych kąpieli, ale również zalesienie, które tu mamy, daje schronienie tym, którzy wolą trochę cienia - zapewnia.

Na basenie działała także strefa kibica uruchamiana na czas meczów polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy. To także wpłynęło na sporą liczbę osób, które w tym sezonie zdążyły odwiedzić nyską "Frajdę".
Łukasz Bogdanowski
Jarosław Białochławek
Piotr Łuka

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »