Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-27, 12:11 Autor: Katarzyna Doros

Słoneczną niedzielę mieszkańcy regionu spędzają nad wodą. Opolanie chwalą sobie kąpielisko Bolko

kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
kąpielisko Bolko [fot. Katarzyna Doros]
Pierwszą niedzielę wakacji sporo osób zdecydowało się spędzić na kąpieliskach. W Opolu dużym powodzeniem cieszy się kamionka Bolko.
- Wczoraj byliśmy tutaj pierwszy raz, dzisiaj jesteśmy drugi. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jest świetna plaża. Przyjechaliśmy z córką i mężem na rowerach. Byliśmy już na różnych akwenach w Turawie, na kamionkach, ale tutaj nas przyciąga czystość, organizacja i spokój. Ważne dla nas jest to, że są ratownicy - mówi pani Marzena.

- Dzisiaj jest taki pierwszy dzień wakacji. Przyjechałem do kuzynów na wakacje na tydzień. Podoba mi się, że można się poczuć jak na plaży i jest ciepło - dodaje Krzysztof Kot.

- Turawę mam dosyć daleko, a tutaj blisko rowerem. My już pływaliśmy, woda bardzo ciepła. Teraz odpoczywamy na plaży - mówi Bartosz.

- My byłyśmy z mamą od rana. Trochę pływałyśmy, nurkowałyśmy i korzystałyśmy z placu zabaw. Wracamy właśnie do domu, żeby uchronić się przed największym słońcem - dodają Ola i Ada.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających na kąpielisku dziennie czuwa pięciu ratowników. Można ich tu spotkać między godziną 10:00 a 19:00.

- W piątek i w sobotę pogoda nie sprzyjała kąpielom, dziś widać, że ludzie chętnie szukają ochłody przed upałem, dlatego przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa - mówi Maja Szumilas, koordynator ratowników na kąpielisku Bolko w Opolu. - Przede wszystkim pomost ani skarpy nie są do skakania, bo jednak nie znamy dna i nie wiemy co się tam znajduje. Chwila moment i może zdarzyć się wypadek, tak jak w ubiegłym tygodniu. Przestrzegamy zasad zachowania się nad wodą: staramy się nie spożywać alkoholu, zasłaniamy głowę, pamiętamy o piciu wody, bo to jest bardzo ważne i zabieramy ze sobą krem przeciwsłoneczny, żeby uchronić się przed poparzeniami słonecznymi. To taki podstawowy asortyment, bez którego nie powinniśmy ruszać na plażę.

- Starajmy się pilnować dzieci ze zdwojoną siłą. W poprzednim sezonie często zdarzało się, że rodzic tracił z pola widzenia swoją pociechę, wystarczyła chwila nieuwagi - dodaje Maja Szumilas.

Przypomnijmy, że kamionka Bolko to jedno z dwóch miejskich kąpielisk dopuszczonych do użytku podczas tegorocznego sezonu letniego. Do 31 sierpnia amatorzy kąpieli i plażowania mogą także korzystać z kąpieliska Malina.
wypoczywający
Maja Szumilas

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 21:25 Pogorszone warunki jazdy na Opolszczyźnie. Dwie osoby poszkodowane w dwóch wypadkach Wieczorne wypadki na drogach województwa opolskiego. Do zdarzeń, do których doszło w Opolu i Chrzowicach gminie Prószków, mogły przyczynić się pogorszone… » więcej 2022-12-07, godz. 20:50 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 20:15 Nowa formuła Legii Akademickiej kusi chętnych studentów Coraz więcej studentów interesuje się służbą w wojsku i Legią Akademicką. Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu może być kolejną uczelnią w regionie, która… » więcej 2022-12-07, godz. 19:40 Wykonawca "poległ" przy budowie kolumbarium w Namysłowie. Miasto będzie szukać innej firmy Namysłów nadal ma problem z budową kolumbarium na cmentarzu przy ulicy Oławskiej. Dotychczasowy wykonawca nie był w stanie dokończyć zadania, przez co gmina… » więcej 2022-12-07, godz. 19:10 Krzywe, czy zrobione ze sztuką? Kierowcy pytają o nowe rondo przy USK w Opolu Wykonawcy przy budowie tej inwestycji ewidentnie zakręciło się w głowie. Słuchacze Radia Opole pytają, co miał na myśli projektant tworzący nowe rondo… » więcej 2022-12-07, godz. 18:30 Dom Matki i Dziecka w Opolu Grudzicach przeszedł kompleksowy remont [ZDJĘCIA] Zakończył się remont Domu Matki i Dziecka w Opolu. O tym, że placówka wymaga rozbudowy, mówiło się od 2011 roku. Po tzw. baraku, w którym przeciekał… » więcej 2022-12-07, godz. 18:10 Będzie mieszkanie chronione w Bąkowie. Ułatwi start w dorosłe życie Trwa remont niewielkiego budynku w Bąkowie obok Kluczborka na potrzeby chronionego mieszkania treningowego. » więcej 2022-12-07, godz. 17:15 "Opolskie na rowery" dojechało do mety. Jest przewodnik, są ścieżki i plany na kolejne lata Mamy w regionie 1967 kilometrów zinwentaryzowanych ścieżek rowerowych. 1360 km liczy sieć tras w województwie, z czego na dziś gotowych jest około 600 km… » więcej 2022-12-07, godz. 17:10 Zarzut za zarzut. Nie słabnie konflikt między szefostwem Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Kolejna odsłona konfliktu w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Konferencję prasową zwołali dwaj członkowie zarządu: Paweł Kawecki i Stanisław Janik… » więcej 2022-12-07, godz. 16:45 "Liczba ofiar przemocy rośnie". Policja z MOPR-em przeprowadziła akcję "Biała Wstążka" Białymi wstążkami przekonywali policjanci mieszkańców Opola, żeby nie być obojętnym na cierpienie drugiego człowieka. To w ramach ogólnopolskiej kampanii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »