Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-29, 15:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Musimy cały czas się szkolić. Chcemy, aby było bezpiecznie każdego dnia". Ratownicy WOPR mają dzisiaj swoje święto

Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Ratownicy WOPR [fot.M.Matuszkiewicz]
Dbają o nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku i to oni jako pierwsi będą nas ratować z opresji. Ratownicy WOPR mają dzisiaj (29.06) mają swoje święto. Spotkać ich można na wszystkich kąpieliskach strzeżonych w regionie.
- Tutaj na kąpielisku Balaton w Dobrzeniu Wielkim pracujemy codziennie od 11 do 19, choć zawsze przychodzimy wcześniej, aby sprawdzić między innymi dno, linię brzegową i czy nie zostały przesunięte boje - mówi Marek Mateja, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu.

- Oczywiście musimy też przygotować nasze stanowisko ratownicze do pracy, między innymi wyposażyć je w sprzęt. Potem jest krótka odprawa i rozdysponowanie zadań na dziś oraz przeprowadzamy jeszcze krótkie szkolenia. Codziennie staramy się ćwiczyć elementy ratownicze, korzystając z tego, że rano jest mało osób, to wtedy robimy różne zadania w formie doskonalenia zawodowego. Są to powtórki z kursów albo opracowujemy nowe techniki, żeby były one dostosowane do danego akwenu. Chcemy, aby było bezpiecznie każdego dnia.

Z roku na rok ubywa ratowników wodnych. Chociaż akurat w naszym regionie sytuacja nie jest zła. Na wszystkich kąpieliskach obsada ratownicza jest wystarczająca.

Sami wypoczywający przyznają, że gdy ratownik jest na kąpielisku - to jest bezpiecznie.

- Bardzo są ważni. Sama jestem ratownikiem i wiem, co to znaczy czuwać nad czyimś bezpieczeństwem. Pracowałam kilka lat jako ratownik i zdaje sobie sprawę, że ta praca jest bardzo ważna. - Są bardzo potrzebni, ja mam trójkę dzieci i czuje się bezpiecznie, jak są blisko ratownicy. - Myślę, że jest to bardzo ważne, aby ratownicy byli nad akwenami, jest wtedy zwiększone bezpieczeństwo.
Marek Mateja
Wypoczywający

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej 2021-09-19, godz. 08:48 II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia - Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO nowy rzecznik… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Autostrada A4: przed nami remonty, rozbudowa i lata utrudnień Trwa dwuletni, ostatni etap remontu opolskiego odcinka autostrady A4 między Górą Świętej Anny a granicą województwa ze Śląskiem. Prace podzielono na pięć… » więcej 2021-09-18, godz. 22:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »