Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-21, 07:20 Autor: PAP/Bogusław Kalisz

Od dzisiaj nowe zasady przyjęć pacjentów w USK w Opolu. "Nie wszyscy będą kierowani na testy"

Pielęgniarki [fot. Katarzyna Doros]
Pielęgniarki [fot. Katarzyna Doros]
Punkt Przyjęć Planowych USK w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Punkt Przyjęć Planowych USK w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Od dzisiaj (21.06) największy szpital w regionie opolskim - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu - łagodzi zasady przyjęć na oddziały. Kilka dni wcześniej wznowiono możliwość odwiedzin pacjentów szpitala.
Rzeczniczka USK w Opolu Edyta Hanszke-Lodzińska informuje, że zmieniają się zasady dotyczące przyjęć pacjentów na oddziały szpitalne.

- Nie wszyscy będą kierowani na testy przeciwko COVID-19. Decyzja będzie uzależniona od wyników wywiadu epidemiologicznego oraz objawów klinicznych. Taki wywiad będzie przeprowadzany dwukrotnie. Najpierw przy ustalaniu terminu przyjęcia przez pracownika sekretariatu oddziału, który na podstawie udzielonych odpowiedzi zdecyduje, czy kierować pacjenta na badania w kierunku SARS-CoV-2 - wyjaśnia rzecznik.

W dniu zgłoszenia się do szpitala w Punkcie Przyjęć Planowych pacjent odpowie na takie same pytania – wypełniając ankietę - po raz kolejny. W przypadku odpowiedzi wskazujących na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 decyzję o skierowaniu na badanie podejmie lekarz dyżurny oddziału.

Pacjent przyjmowany od poniedziałku, 21 czerwca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym będzie wypełniał taką samą ankietę epidemiologiczną przy konsoli i wraz ankietą skierowany zostanie do TRIAGE, gdzie pracownik medyczny podejmie decyzję o kwalifikacji do wymazu lub skonsultuje tę kwalifikację z lekarzem dyżurnym. Pacjenci wymagający hospitalizacji, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą kierowani do Tymczasowego Szpitala COVID-19 lub w przypadku konieczności zastosowania terapii ECMO albo zabiegu operacyjnego w trybie zagrożenia życia, zostaną przyjęci w USK przy al. Witosa.

Od czwartku (17.06) w szpitalu wznowiono odwiedziny pacjentów. Pacjentów szpitala można odwiedzać w godzinach od 16 do 18 z zachowaniem ograniczeń liczby odwiedzających oraz czasu pobytu w szpitalu. Każda wizyta musi być zgłaszana lekarzowi lub pielęgniarce, a podczas odwiedzin osoby z zewnątrz zobowiązane są do przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących w szpitalu - w tym zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu od innych osób.

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »