Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-20, 13:15 Autor: Daniel Klimczak

Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim oficjalnie otwarty po remoncie. Prace miały wpływ na wygląd placówki oraz komfort korzystania z jej oferty

Zmodernizowany GOK w Dobrzeniu Wielkim [fot. archiwum gminy]
Zmodernizowany GOK w Dobrzeniu Wielkim [fot. archiwum gminy]
Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim po remoncie [fot. GOK Dobrzeń Wielki]
Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim po remoncie [fot. GOK Dobrzeń Wielki]
Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim po remoncie [fot. GOK Dobrzeń Wielki]
Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim po remoncie [fot. GOK Dobrzeń Wielki]
Zakończył się remont domu kultury w Dobrzeniu Wielkim. Za ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych w budynku powstałym w latach 70. ubiegłego stulecia wykonano termomodernizację, a także wymieniono oświetlenie i stolarkę okienną.
Inwestycja pozwoli zmniejszyć koszty bieżącego utrzymania obiektu, ale będzie też miała korzystny wpływ na środowisko. Efekt ten uda się osiągnąć między innymi dzięki zamontowanym na dachu panelom fotowoltaicznym. Jak jednak zauważa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim Piotr Szafrański, wykonane prace pozwolą również w dużym stopniu zwiększyć komfort osób korzystających z oferty instytucji.

- Cały obiekt posiada wentylację, rekuperację, wobec czego komfort przebywania w domu kultury jest o wiele większy. W tej chwili przy takich temperaturach, jakie mamy na zewnątrz jest to bardzo mocno odczuwalne. Również taka prozaiczna rzecz jak prysznice w łazienkach zapewniają naszym grupom większy komfort ćwiczenia w naszym ośrodku - tłumaczy.

Remont przyczynił się także do poprawy estetyki wnętrz.

- Wszystkie sale i pomieszczenia otrzymały nowy wygląd, nowy design, nowy wizerunek, dzięki czemu korzystanie z tych sal jest przyjemne - dodaje dyrektor.

Uroczyste otwarcie obiektu po remoncie nastąpiło wczoraj (19.06). Inwestycja została zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, skąd gmina pozyskała łącznie blisko 2 miliony złotych.
Piotr Szafrański
Piotr Szafrański

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 17:10 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej 2021-07-28, godz. 13:08 Nie ma "małych żniw". Wszystkie zboża dojrzały równocześnie Anomalie pogodowe spowodowały, że wszystkie zboża dojrzewają jednocześnie. W tym roku nie ma tzw. małych żniw - rolnicy pracują na pełnych obrotach, żeby… » więcej 2021-07-28, godz. 12:33 W suszarce chował narkotyki, w garażu spirytus, papierosy i tytoń bez akcyzy 59-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie dość, że posiadał spore ilości narkotyków, to w garażu miał alkohol, papierosy i tytoń z nieznanego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »