Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-20, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z kolejnymi szkołami technicznymi. Zajęcia na uczelni mają zachęcić uczniów do nauki np. budownictwa

Podpisanie umów [fot. Politechnika Opolska]
Podpisanie umów [fot. Politechnika Opolska]
Podpisanie umów [fot. Politechnika Opolska]
Podpisanie umów [fot. Politechnika Opolska]
Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Dla szkół, które uczą m.in. w zawodzie technika budownictwa czy logistyka podpisana umowa daje możliwość korzystania z bazy laboratoryjnej uczelni i pracy przy wspólnych projektach edukacyjnych.
- Chcemy dzielić się doświadczeniami i wzajemnie z nich czerpać - mówi Jacek Kąsek, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

- Laboratoria są na uczelni lepiej wyposażone, dzięki czemu będziemy mogli lepiej uatrakcyjnić zawód np. technika budownictwa, gdzie młodzież owszem garnie się do szkoły, ale nie ma tak wielu chętnych jak przed laty. Chcemy, żeby ten zawód stał się bardziej atrakcyjny, tym bardziej, że jest taka potrzeba na rynku pracy - dodaje Urszula Więcek, dyrektor Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

To, co łączy obie placówki to kształcenie w specjalnościach budownictwo i usługi gastronomiczne. Ponadto kozielski zespół szkół w ramach technikum w swojej ofercie ma także rachunkowość czy ekonomię.

- Dla politechniki taka umowa to okazja do prezentowania uczniom na żywo możliwości naszej uczelni i zacieśniania kontaktów z samymi uczniami - dodaje dr hab. inż. Andrzej Marynowicz, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej.
Urszula Więcek, Jacek Kęsek

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 17:10 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej 2021-07-28, godz. 13:08 Nie ma "małych żniw". Wszystkie zboża dojrzały równocześnie Anomalie pogodowe spowodowały, że wszystkie zboża dojrzewają jednocześnie. W tym roku nie ma tzw. małych żniw - rolnicy pracują na pełnych obrotach, żeby… » więcej 2021-07-28, godz. 12:33 W suszarce chował narkotyki, w garażu spirytus, papierosy i tytoń bez akcyzy 59-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie dość, że posiadał spore ilości narkotyków, to w garażu miał alkohol, papierosy i tytoń z nieznanego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »