Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-18, 14:30 Autor: Bogusław Kalisz

Wzmocnienia etatowe w wydziale paszportowym OUW. "Wyrobienia paszportu nie zostawiajmy na ostatnią chwilę"

paszport © (fot. Błażej Choroś)
paszport © (fot. Błażej Choroś)
Przed wyjazdem na wakacje opolanie przypominają sobie o wyrobieniu paszportu [fot. Katarzyna Doros]
Przed wyjazdem na wakacje opolanie przypominają sobie o wyrobieniu paszportu [fot. Katarzyna Doros]
Tuż przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji, aby skrócić kolejki, przyspieszyć wydawanie dokumentów, do biura paszportowego w Opolu skierowano dodatkowo dwóch pracowników Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ostatnich dniach mieszkańcy regionu sygnalizowali trudności z dodzwonieniem się do biura i długim oczekiwaniem na wizytę.
- Do Opola w sprawie paszportów dzwonią między innymi mieszkańcy Wrocławia czy Katowic. Jeżeli ktoś ma wyjazd zagranicę np. w sierpniu, to już teraz warto sprawdzić paszport, nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę - apeluje Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- My jesteśmy - modne ostatnio określenie - kompaktowym województwem. Mamy mieszkańców tylu, ilu mamy, w związku z tym ludzie szukają szansy, żeby gdziekolwiek się dodzwonić. Akurat tak się złożyło po tym zasileniu o tych pracowników z biura wojewody wydziału paszportowego, zwiększyły się moce przerobowe w odbieraniu telefonów - mówi Kłosowski.

- W planach jest uruchomienie SMS-go sytemu powiadamiania o kończącym się terminie ważności paszportu, ale przede wszystkim zwiększenie etatowe wydziału paszportów w Opolu - dodaje wojewoda.
Sławoimr Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »