Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-16, 16:10 Autor: Katarzyna Doros

Po roku przerwy w Opolu rozegrano Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej

Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Ponad 80 najmłodszych zawodników wzięło udział w "Mistrzostwach Przedszkolaków w Piłce Nożnej" w Opolu. To cykliczna impreza organizowana na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Polskich Olimpijczyków, która powróciła po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.
- Dwa razy przegraliśmy i dwa razy wygraliśmy. Trzeba dobrze kiwać i podawać dobrze do wszystkich. Ale kto pasuje do koszulki to podają, a jak nie to nie podają. I trzeba wycelować. W tym sporcie można strzelać bardzo dużo bramek. Żeby być dobrym piłkarzem trzeba dużo trenować i jeść owoce i warzywa - mówią przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 54 w Opolu.

- Cieszymy się, że możemy dzieciom zaproponować uprawianie sportu, zwłaszcza, że towarzyszą nam rozgrywki Euro2020 - mówi Aleksandra Raś, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

- Mamy siedem drużyn. Ponad 80 chłopców i dziewcząt bierze udział w rozgrywkach, rozgrywamy 21 meczów. To przede wszystkim dobra zabawa. Tutaj nie mamy żadnych wygranych, wszystkie dzieciaki otrzymują medale, wszystkie są wygrane i wszystkie się cieszą. O to chodzi, żeby rozbudzać w dzieciach te pozytywne emocje, pasje do sportu i być może któreś z dzieci odnajdzie w sobie talent do uprawiania piłki nożnej w przyszłości.

Dodajmy, że Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej w Opolu odbyły się po raz 10.
przedszkolaki
Aleksandra Raś

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »