Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-15, 08:30 Autor: Daniel Klimczak

W Nysie można już korzystać z rzecznej przystani łódkowej. Inicjatywa starostwa dostarczy frajdy nawet niedoświadczonym sternikom

W Nysie ponownie funkcjonuje już przystań łódkowa [fot. Starstwo Powiatowe w Nysie]
W Nysie ponownie funkcjonuje już przystań łódkowa [fot. Starstwo Powiatowe w Nysie]
W Nysie ponownie funkcjonuje już przystań łódkowa [fot. Starstwo Powiatowe w Nysie]
W Nysie ponownie funkcjonuje już przystań łódkowa [fot. Starstwo Powiatowe w Nysie]
Przystań znajduje się za budynkiem rektoratu PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Przystań znajduje się za budynkiem rektoratu PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Ponownie można korzystać z nyskiej przystani łódkowej. Tamtejszemu starostwu udało się reaktywować tę formę rekreacji po dwóch latach przerwy.
Chętni mogą pływać po około 1,5-kilometrowym odcinku Nysy Kłodzkiej pomiędzy zaporą numer 1 a jazem przy moście Bema. 4-osobowe jednostki można wprawiać w ruch przy pomocy wioseł lub elektrycznego silnika. Na miejsce wybrał się z mikrofonem Daniel Klimczak.

- Mamy 4 łodzie z silnikiem elektrycznym. Są one wyposażone w wiosła, mamy też zabezpieczenie w formie kapoków. Po rzece możemy pływać praktycznie dowolnie do widocznych boi. Osoby, które przyjdą do nas, zostaną przeszkolone w zakresie obsługi - mówi Wojciech Adamczyk, prezes Centrum Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej.

- Jeśli ktoś miał do czynienia w ogóle z pływaniem, to nie będzie miał żadnego problemu. Trochę gorzej, jeśli taka osoba nigdy nie pływała, ale tacy na pewno też sobie poradzą, bo udzielamy na miejscu instruktażu. Prowadziłem tę przystań 2 lata temu i mogę powiedzieć, że jak była ładna pogoda, a do tego był to piątek, sobota, lub niedziela, to tu się wtedy kolejki ustawiały - wskazuje jeden z pracowników przystani, pan Andrzej.

Dodajmy, że przystań jest czynna codziennie od 11 do 17, a w weekendy do 18. Do skorzystania z atrakcji nie są wymagane żadne uprawnienia.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 100 nowych infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zakaziło się 5 osób. Ponad 17 mln Polaków jest w… Pięć nowych zakażeń koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (27.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Wymień starą kuchenkę czy mikser na sadzonkę albo nasiona Związek międzygminny 'Czysty Region' po raz kolejny organizuje zbiórkę elektroodpadów. Osoby, które wezmą w niej udział, dostaną w zamian sadzonki drzew… » więcej 2021-07-27, godz. 17:30 Rozpoczęła się ekshumacja dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich Rozpoczęły się prace ekshumacyjne na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich. Nekropolia była używana do lat 40. XX wieku. Chowano… » więcej 2021-07-27, godz. 17:29 Pracowite popołudnie głubczyckich strażaków po opadach deszczu Kilka razy musieli interweniować strażacy z Głubczyc po dzisiejszych opadach deszczu na południu naszego regionu. Na ul. Sosnowieckiej w okolicach młyna została… » więcej 2021-07-27, godz. 17:15 Ciało znalezione w słowackich Tatrach to 24-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Turysta, którego ciało znaleziono pod ścianą Baraniego Zwornika na Słowacji to 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla. Rodzina potwierdziła tożsamość… » więcej 2021-07-27, godz. 16:50 Sąd umorzył postępowanie wobec Przyjaznego Samorządu. Chodzi o październikowy protest w ramach "Strajku kobiet" Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nie zostanie ukarany za październikową manifestację na ulicach Namysłowa. Sąd Rejonowy w Kluczborku umorzył postępowanie… » więcej 2021-07-27, godz. 16:02 Ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę Na Opolszczyźnie ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę. W ramach pierwszej transzy na rachunki bankowe ponad trzech tysięcy rodziców… » więcej 2021-07-27, godz. 15:30 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo pacjentów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Urządzenie ważące blisko 3,5 tony o pojemności ponad 6 tysięcy litrów wkrótce będzie… » więcej 2021-07-27, godz. 14:32 W Szczedrzyku bus wpadł do rowu. Nikt nie ucierpiał Dziś (27.07) około 13.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Opolskiej w Szczedrzyku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »