Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-14, 12:29 Autor: Mariusz Chałupnik

Wyborcza niedziela w czterech opolskich gminach. Są nowi rajcy

Wybory [fot. Wanda Kownacka]
Wybory [fot. Wanda Kownacka]
Cztery opolskie samorządy mają nowych radnych. To trzy gminy miejskie i jedna wiejska. Wybory uzupełniające odbyły się w Oleśnie, Grodkowie, Białej i Pawłowiczkach.
- W Oleśnie radnym został Tomasz Harciarek, który startował z własnego komitetu wyborczego - informuje Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. - Uzyskał najwyższy wynik. Frekwencja bardzo niska 14,18 proc. Pan Tomasz Harciarek zastąpi w radzie pana Tadeusza Rutko, któremu wygaszono mandat z powodu śmierci.

Natomiast w Grodkowie na uzupełnienie rady miejskiej czekano blisko rok. Jak informuje Rafał Tkacz, wybory uzupełniające miały się odbyć w grudniu 2020 roku, ale zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa.

- Radnym została wybrana pani Agnieszka Gajewska z KWW Siła Grodkowian - mówi Tkacz. - Frekwencja tak samo niska jak w Oleśnie - 14,55 proc. Pani Agnieszka Gajewska w radzie zastąpi pana Tomasza Zemana, który jeszcze w 2020 roku zrzekł się mandatu.

Z kolei w Białej nowym radnym został Jan Strzoda z KKW Mniejszość Niemiecka, który zastąpi zmarłego Alfreda Krupę. Natomiast w Pawłowiczkach radną została Elżbieta Bartoszek, która startowała z własnego komitetu. W radzie zastąpi Andrzeja Frohsa, który zrzekł się mandatu.
Rafał Tkacz
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »