Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-10, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg będzie mógł podpisać umowę na remont ulicy Jana Pawła II. Firma, której nie wybrano w przetargu, wycofała swoje roszczenie

Na ruchliwym skrzyżowaniu ma powstać rondo [rys. UM Brzeg]
Na ruchliwym skrzyżowaniu ma powstać rondo [rys. UM Brzeg]
Dobiega końca spór o remont ulicy Jana Pawła II w Brzegu. Firma, która dotychczas kwestionowała wynik przetargu na realizację tego zadania, wycofała swoje roszczenia.
Oznacza to, że miasto będzie mogło podpisać umowę z firmą, której ofertę wybrano jako najkorzystniejszą. Pierwsze postępowanie zakończyło się w marcu, jednak jeden z oferentów zaskarżył jego wynik do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta nakazała magistratowi ponowną analizę ofert. Wówczas ponownie wygrała firma z Brzegu, ponieważ jako jedyna wpłaciła ponownie wadium. Także ta decyzja została zaskarżona. Jak jednak wskazuje burmistrz Jerzy Wrębiak, roszczenie zostało w ostatnim czasie wycofane, a magistrat oczekuje na potwierdzenie zakończenia postępowania.

- Wiemy, że firma, która się odwoływała, wycofała swoje odwołanie, więc teraz będę mógł podpisać z czystym sumieniem umowę - zapowiada.

Choć na ulicy Jana Pawła II od kilku tygodni widać robotników, to na rozpoczęcie samej przebudowy drogi trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Na razie trwają prace, ale one są związane z przygotowaniem tej inwestycji. Planując ten gruntowny remont braliśmy pod uwagę to, że trzeba będzie wymienić sieci, aby nie wracać do tego już po zakończeniu remontu. Taka tradycja kiedyś funkcjonowała, ale zmieniliśmy to odkąd jestem burmistrzem - podkreśla Jerzy Wrębiak.

Przedsiębiorstwo, które zaoferowało najniższą cenę w przetargu, wyceniło swoje usługi na nieco ponad 3,6 miliona złotych. Prace potrwają do jesieni przyszłego roku. Mają one objąć nie tylko modernizację nawierzchni, ale i budowę ścieżek rowerowych po obu stronach jezdni czy montaż nowego oświetlenia ulicznego oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą Piastowską.
Jerzy Wrębiak
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »