Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-24, 10:40 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Zdzieszowice: pumptrack zamiast skate parku? Pomysł jest, ale na razie nie ma pieniędzy

Zdzieszowicki skate park jest wyłączony z użytkowania [fot. archiwum gminy]
Zdzieszowicki skate park jest wyłączony z użytkowania [fot. archiwum gminy]
Zdzieszowicki skate park jest wyłączony z użytkowania [fot. archiwum gminy]
Zdzieszowicki skate park jest wyłączony z użytkowania [fot. archiwum gminy]
Zdzieszowicki skate park jest wyłączony z użytkowania [fot. archiwum gminy]
Zdzieszowicki skate park jest wyłączony z użytkowania [fot. archiwum gminy]
Zamknięcie skate parku w zdzieszowickim parku to efekt przeglądu technicznego urządzeń zabawowych, który odbył się w całej gminie. Po zimie kilka urządzeń jest do wymiany lub naprawy. Teraz władze samorządowe zastanawiają się, czy remontować urządzenia do jazdy na deskorolkach i rowerach, czy je usunąć i postawić nowe. Żadna z tych opcji nie należy do tanich, a w kasie gminy nadmiaru pieniędzy nie ma.
- Przeprowadziliśmy przegląd na wszystkich placach zabaw i w miejscach przeznaczonych do rekreacji – mówi Sybila Zimerman, burmistrz Zdzieszowic. - Niektóre urządzenia niekoniecznie nadają się do naprawy. Jeżeli chodzi o skate park, to są to urządzenia z 1999 roku. Zastanawiamy się nad tym, żeby w parku zrobić nowoczesne urządzenia pumptrack.

Obecnie skate park jest wyłączony z użytkowania. Skarbnik i urzędnicy szukają pieniędzy na naprawę i przebudowę istniejących urządzeń lub też rozebranie ich i ustawienie nowych. Realizacja tego zadania na pewno nie będzie miała miejsca w tym roku. Będzie to możliwe najwcześniej w przyszłym.
Sybila Zimerman

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »