Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie

Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
LKJ Ostroga Opole [fot. Daniel Klimczak]
LKJ Ostroga Opole [fot. Daniel Klimczak]
W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody.
Do udziału zgłoszono 117 koni. Impreza jest pierwszą tego typu rywalizacją rozgrywaną na otwartym hipodromie. Jeden z organizatorów zawodów, a jednocześnie członek zarządu opolskiej "Ostrogi" Włodzimierz Gajda wskazuje, że pierwszego dnia zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom, co w połączeniu z wysoką frekwencją może zapowiadać ciekawą dalszą część sezonu.

- Widać, że zawodnicy potrzebowali takich konkursów, aby móc swoje konie trenować. Jest bardzo dużo czystych przebiegów, a także i w dobrym czasie w konkursach zwykłych, gdzie w przypadku równej liczby punktów, to właśnie czas przejazdu decyduje o końcowej klasyfikacji - zauważa.

Dla wielu drużyn była to pierwsza okazja do wzięcia udziału w rywalizacji od kilku miesięcy. Jak mówi Natalia Nabiałczyk z Opola, przerwa spowodowana pandemią nie pozostała bez wpływu na formę zawodników, jak i koni.

- Niestety, dużo zawodów nam odwołano i tak naprawdę ja brałam udział w moich ostatnich, nie licząc dwóch poprzednich tygodni, praktycznie 4 miesiące temu. To bardzo przeszkadza, no bo co z tego, że trenujemy w domu, jak nie ma właśnie tych emocji sportowych, konie też to czują. Powoli się wdrażamy, żeby znowu zacząć sezon - dodaje.

Dodajmy, że jutrzejsze (16.05) zmagania rozpoczną się o 09:00. Do drugiego dnia zawodów zgłoszono 100 zawodników i 111 koni.
Włodzimierz Gajda
Natalia Nabiałczyk

Wiadomości z regionu

2022-01-21, godz. 14:55 Peron wyspowy w Ozimku zostanie przebudowany. Wartość inwestycji to ponad milion złotych Peron wyspowy na stacji w Ozimku przejdzie kompleksową modernizację. W ramach zadania planowane jest m.in. wydłużenie peronu, wymiana oświetlenia i montaż… » więcej 2022-01-21, godz. 14:30 Opole: szczepienia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym dostępne także w weekend Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przypomina, że w placówce można skorzystać ze szczepie przeciw COVID-19 w sobotę. Jutro (22.01) punkt będzie czynny… » więcej 2022-01-21, godz. 13:48 Wyglądają jak dalmatyńczyki, ale nimi nie są.... Kolejne ciekawe zjawisko w opolskich lasach [FILM] Czy w opolskich lasach zamieszkały dalmatyńczyki? Na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać, bo spotkane przez leśnika osobniki są białe i mają na… » więcej 2022-01-21, godz. 13:39 Piąta fala pandemii, rząd wprowadza zmiany. Skrócona kwarantanna, testy w aptekach, zalecana praca zdalna W ramach przygotowań do piątej fali pandemii rząd zwiększa liczbę łóżek covidowych, wprowadza możliwość testowania w aptekach i zaleca pracę zdalną… » więcej 2022-01-21, godz. 13:04 Bez nich świat dzieci byłby smutny. Babcie i dziadkowie mają swoje święto Rozpieszczają, przytulają i przygotowują pyszne przysmaki. Mowa oczywiście o babciach i dziadkach, którzy dziś (21.01) i jutro (22.01) mają swoje święto… » więcej 2022-01-21, godz. 13:00 Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska rozpoczynają rekrutację zimową. Na nowych studentów czekają kierunki inżynierskie… Opolskie uczelnie wyższe oczekują na kandydatów chętnych do rozpoczęcia studiów w semestrze zimowym. Do wyboru są kierunki inżynierskie na Politechnice… » więcej 2022-01-21, godz. 11:45 Mobilne punkty szczepień znów zawitają do opolskich parafii. Akcja już w niedzielę Przed nami kolejna edycja niedzielnej (23.01) akcji szczepień przeciwko COVID-19 realizowanej w opolskich parafiach. Tym razem punkty szczepień staną w 4 miejscach… » więcej 2022-01-21, godz. 11:08 Raport MZ: nowy rekord zakażeń w kraju - 36 665. Zmarło 248 osób, z czego 12 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 665 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii. Zmarło 248 pacjentów w związku z COVID-19… » więcej 2022-01-21, godz. 10:38 Dotąd w regionie potwierdzono 11 zakażeń wariantem omikron. "Ognisko jest stwierdzone w jednej placówce szkolno-pr… Na Opolszczyźnie stwierdzono 11 przypadków zakażenia wariantem omikron koronawirusa. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu ponad… » więcej 2022-01-21, godz. 10:33 "Działka dla nas dalej jest atrakcyjna". Wicemarszałek o zmianie decyzji w opolskim ratuszu Gość Porannej Rozmowy Radia Opole, wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, odniósł się do decyzji prezydenta Opola, że przekaże on jednak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »