Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie

Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
Otwarte regionalne zawody w skokach przez przeszkody [fot. Daniel Klimczak]
LKJ Ostroga Opole [fot. Daniel Klimczak]
LKJ Ostroga Opole [fot. Daniel Klimczak]
W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody.
Do udziału zgłoszono 117 koni. Impreza jest pierwszą tego typu rywalizacją rozgrywaną na otwartym hipodromie. Jeden z organizatorów zawodów, a jednocześnie członek zarządu opolskiej "Ostrogi" Włodzimierz Gajda wskazuje, że pierwszego dnia zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom, co w połączeniu z wysoką frekwencją może zapowiadać ciekawą dalszą część sezonu.

- Widać, że zawodnicy potrzebowali takich konkursów, aby móc swoje konie trenować. Jest bardzo dużo czystych przebiegów, a także i w dobrym czasie w konkursach zwykłych, gdzie w przypadku równej liczby punktów, to właśnie czas przejazdu decyduje o końcowej klasyfikacji - zauważa.

Dla wielu drużyn była to pierwsza okazja do wzięcia udziału w rywalizacji od kilku miesięcy. Jak mówi Natalia Nabiałczyk z Opola, przerwa spowodowana pandemią nie pozostała bez wpływu na formę zawodników, jak i koni.

- Niestety, dużo zawodów nam odwołano i tak naprawdę ja brałam udział w moich ostatnich, nie licząc dwóch poprzednich tygodni, praktycznie 4 miesiące temu. To bardzo przeszkadza, no bo co z tego, że trenujemy w domu, jak nie ma właśnie tych emocji sportowych, konie też to czują. Powoli się wdrażamy, żeby znowu zacząć sezon - dodaje.

Dodajmy, że jutrzejsze (16.05) zmagania rozpoczną się o 09:00. Do drugiego dnia zawodów zgłoszono 100 zawodników i 111 koni.
Włodzimierz Gajda
Natalia Nabiałczyk

Wiadomości z regionu

2021-06-25, godz. 08:30 Rolnicy ruszają w pola. Uważajcie na dzieci - przypomina i ostrzega opolska policja Podczas prac polowych uważajmy na dzieci i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Taki apel do rolników wystosowała opolska policja. Agnieszka Nierychła z… » więcej 2021-06-25, godz. 07:59 Tornado przeszło przez południowe Morawy w Czechach. Trzy osoby zginęły, kilkadziesiąt jest rannych [WIDEO] Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku nawałnicy, która wczoraj wieczorem (24.06) przeszła przez południowe Morawy. Według meteorologów, wiatr mógł… » więcej 2021-06-25, godz. 07:30 Dzisiaj szczepienia bez rejestracji w Centrum Handlowym Turawa Park. W sobotę charytatywny rajd rowerowy Przez trzy dni do niedzieli chętne osoby będą mogły skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19 w Centrum Handlowym Turawa Park. Iniekcje będą prowadzone… » więcej 2021-06-25, godz. 06:46 Po wieczornych burzach 40 interwencji opolskiej straży pożarnej Około 40 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi zanotowali wczoraj wieczorem (24.06) opolscy strażacy. Wyjeżdżali głównie do akcji związanych… » więcej 2021-06-25, godz. 06:40 Dziś koniec roku szkolnego, przed uczniami ponad dwa miesiące wolnego. "Cieszymy się, choć szkoda, że na tak krótko… Wakacje... czas start. Dzisiaj (25.06) uczniowie w całej Polsce rozpoczynają ponad dwumiesięczną przerwę od nauki w szkole. W naszym regionie takich uczniów… » więcej 2021-06-24, godz. 22:41 Ponad 30 razy interweniowali wieczorem opolscy strażacy. Od północy prognozowane nasilenie niebezpiecznych zjawisk … To może być pracowita noc, jak i poranek dla opolskich strażaków. Do godziny 22.00 strażacy interweniowali ponad 30 razy w związku z burzami. » więcej 2021-06-24, godz. 22:00 Co się zmieniło? A co trzeba jeszcze zrobić? Nad tym debatują w Opolu i online naukowcy oraz eksperci w 30. rocznicę… Naukowcy oraz eksperci z całej Polski debatują w stolicy regionu o stosunkach polsko-niemieckich. Przedmiotem ich rozważań będzie między innymi to, jak one… » więcej 2021-06-24, godz. 20:45 Raport dnia: wprowadzono kwarantannę dla osób powracających spoza strefy Schengen. Dotyczy ona osób niezaszczepionych… 4 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:40 Poranne burze dały się we znaki klientom i pracownikom opolskiego urzędu miasta. W ratusz uderzył piorun Piorun uderzył dziś (24.06) rano (około 5.00) w budynek opolskiego ratusza. - Uderzenie było bardzo mocne, słyszeli je okoliczni mieszkańcy i spowodowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:30 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »