Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-13, 15:15 Autor: Kacper Śnigórski

Śmiertelne pobicie 22-latka w Nysie. Będzie nowy proces, a jednemu z oskarżonych grozi dożywocie?

Śmiertelne pobicie 22-latka w Nysie. Będzie nowy proces, a jednemu z oskarżonych grozi dożywocie? [fot. Kacper Śnigórski]
Śmiertelne pobicie 22-latka w Nysie. Będzie nowy proces, a jednemu z oskarżonych grozi dożywocie? [fot. Kacper Śnigórski]
Nie poznaliśmy zapowiadanego wyroku ws. śmiertelnego pobicia 22-latka przed jednym z marketów w Nysie. Sąd zaznaczył, że jeden z oskarżonych może odpowiadać za zabójstwo, a nie pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Proces rozpocznie się od nowa, ponieważ przy takim zarzucie potrzebny jest większy skład sędziowski, bo oskarżonemu groziłoby dożywocie.
Dotyczy to Patryka D., który - według śledczych - zadał śmiertelny cios 22-letniemu Maciejowi kijem golfowym w głowę. Do zdarzenia doszło w październiku 2018 roku. Pozostali trzej oskarżeni odpowiadają za udział w tej bójce.

- Sąd doszedł do wniosku, że istnieje możliwość zmiany kwalifikacji prawnej czynu na zdecydowanie surowszą względem jednego z oskarżonych. Jest to skutek przesłuchania biegłego i zlecenia dodatkowej opinii. Oznacza to, że sprawa musi być zbadana przez większy skład sędziowski - uzasadniał swoją decyzję sędzia Zbigniew Harupa.

Rodzina zmarłego 22-latka od początku chciała zmiany kwalifikacji prawnej czynu.

- Jest szansa na to, że będzie sprawiedliwy wyrok. Nasz Maciej został zabity. To nie była bójka, tak jak nam to od początku sugerowano. Szli z zamiarem pobicia, ale byli uzbrojeni, więc musieli się liczyć z tym, że mogą kogoś zabić - mówiła ciocia zmarłego, Sylwia Kołyska.

Powodem bójki było to, że żona jednego z oskarżonych chciała, aby ten wrócił do domu z imprezy. Wymyśliła historię, że czterech chłopaków grających w piłkę rzuca kamieniami w jej okno. 35-letni Piotr G. zebrał pozostałych oskarżonych, dał im narzędzia i pojechał pobić nastolatków. Wszystko zostało nagrane przez monitoring.

Proces toczy się przed Sądem Okręgowym w Opolu.
Sędzia Zbigniew Harupa
Sylwia Kołyska

Wiadomości z regionu

2021-06-25, godz. 16:15 Inspektorzy z Kędzierzyna-Koźla trafili na autobus w fatalnym stanie technicznym. Na pokładzie była wycieczka szko… Autobus w fatalnym stanie przewoził wycieczkę szkolną z Twardawy do Kędzierzyna-Koźla. Usterki wyszły na jaw po kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Transportu… » więcej 2021-06-25, godz. 15:45 "Krajowa czołówka" i "szkoła wybitna". Wiceminister rolnictwa i posłanka PiS na zakończeniu roku szkoły rolniczej… 'Ta szkoła należy do ścisłej czołówki w Polsce' - to słowa wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi z zakończenia roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia… » więcej 2021-06-25, godz. 15:22 Wojewoda opolski pogratulował gospodyniom z Chróściny Są najlepsze w regionie i reprezentowały Opolszczyznę podczas finału konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Mowa o 18… » więcej 2021-06-25, godz. 14:45 Wakacje oficjalnie rozpoczęte. Uczniowie po raz ostatni spotkali się dzisiaj w szkole. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku… 3,2,1... start! Uczniowie na Opolszczyźnie rozpoczęli wakacje. W naszym regionie rok szkolny 2020/2021 zakończyło około 100 tysięcy uczniów. Warto podkreślić… » więcej 2021-06-25, godz. 14:30 Ruszyły szczepienia bez rejestracji w Turawa Park. "Pandemia cały czas trwa" Trwają szczepienia przeciw COVID-19 w Centrum Handlowym Turawa Park. Skorzystać z nich może każdy, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Akcja odbywa… » więcej 2021-06-25, godz. 12:45 Uwaga rodzice. Od 1 lipca wnioski "Dobry Start" składane mogą być tylko elektronicznie. Za ich obsługę odpowiada … Zmiany w rządowym programie 'Dobry Start'. Od 1 lipca wnioski będzie można składać tylko w formie elektronicznej, obsługą programu zajmie się ZUS. Z pomocy… » więcej 2021-06-25, godz. 12:45 Wystartował sezon na opolskich akwenach. Oficjalnie otwarte zostały kąpieliska i basen "Błękitna Fala" [ZDJĘCIA… Z pierwszym dniem wakacji rusza wodny sezon w Opolu. W stolicy województwa mieszkańcy będą mogli skorzystać z dwóch strzeżonych kąpielisk - Bolko i Malina… » więcej 2021-06-25, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 133 zakażenia koronawirusem, w tym 5 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 133 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziło dziś (25.06) Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby na COVID-19 zachorowało pięciu mieszkańców województwa… » więcej 2021-06-25, godz. 09:35 Nabór do programu "Dobry Start" tylko przez internet 1 lipca rozpocznie się nabór wniosków o świadczenie z programu 'Dobry Start'. Wnioski będzie można składać tylko w formie elektronicznej. Obsługą w pełni… » więcej 2021-06-25, godz. 08:30 Rolnicy ruszają w pola. Uważajcie na dzieci - przypomina i ostrzega opolska policja Podczas prac polowych uważajmy na dzieci i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Taki apel do rolników wystosowała opolska policja. Agnieszka Nierychła z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »