Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Opolu kręcą film. W centrum miasta duże utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły [INFOGRAFIKA]

Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Od 15 do 19 maja opolanie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym, ale i pieszym. Będą one spowodowane realizacją zdjęć do serialu "Behawiorysta".
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński w sobotę (15.05) i niedzielę zamknięta zostanie ulica Piastowska. Wjazd i wyjazd z wyspy Pasieki zostanie poprowadzony ulicą księcia Jana Dobrego. Natomiast samochody jadące do i od strony Zaodrza będą kierowane prosto w ulicę Katedralną.

- Utrudnienia pojawią się także w kilku innych miejscach - dodaje Leszczyński. - W sobotę mamy czasowe wstrzymania ruchu w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, Małego Rynku, placu Kopernika, Sempołowskiej i na Żeromskiego przy CH Solaris. W sobotę po godzinie 19.00 zamknięta zostanie ulicy Minorytów i pozostanie zamknięta także w niedzielę. Też w niedzielę zamknięte będą okolice placu Daszyńskiego - między ul. Damrota, a ul. Kościuszki. Będą też elementy związane z czasowym wyłączeniem w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, pl. Wolności, obwodnicy Czarnowąsów oraz ul. Damrota.

Utrudnienia będą także w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. W poniedziałek (17.05) zamknięta zostanie obwodnica Czarnowąsów na odcinku od ronda przy obwodnicy północnej do ronda przy ulicy Jana III Sobieskiego. Objazd zostanie poprowadzony przez Wróblin ulicą Sobieskiego. We wtorek nie skorzystamy z parkingu za Filharmonią Opolską, a w środę czasowo z ruchu wyłączona będzie ulica Kościuszki.

Zmiany będą również dotyczyły kursów niektórych linii MZK. W weekend (15-16.05) wyłączone z użytku będą przystanki - „Piastowska”, „Piastowska – Korfantego”, „Spychalskiego" (kierunek Zaodrze) oraz „1 Maja – Dworzec Główny”.

- Zmodyfikowane zostaną także trasy pięciu linii - informuje Adam Leszczyński. - Autobusy nie będą jeździły przez ulicę Piastowską. Numery 15 i 25 będą jechały przez plac Mikołaja Kopernika, ul. Sądową, ul Nysy Łużyckiej i będą w kierunku Zaodrza jechały prosto przez plac Jana Kazimierza. Powrót tych autobusów będzie się odbywał przez ulicę Spychalskiego, Wrocławską, z której będą skręcały w prawo na Nysy Łużyckiej. Jeśli chodzi o linie 5,9 i 13 to również będą one jechały przez ul. Sienkiewicza, Sądową, Nysy Łużyckiej i w kierunku Zaodrza będą poruszały się przez pl. Kazimierza.

Trasa powrotna linii 5,9 i 13 z Zaodrza będzie przebiegała ulicami: Spychalskiego – Wrocławską – Nysy Łużyckiej – Książąt Opolskich – Sądową – Sienkiewicza – pl. Kopernika – Żeromskiego – Ozimską – Kołłątaja do przystanku „1 Maja – Katowicka”.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego ratusza ruch uliczny i pieszy w rejonach realizacji zdjęć będzie kierowany przez funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej, a także zatrudnionych przez producenta serialu pracowników ochrony. Dojazdy i dojścia do posesji lub instytucji będą możliwe poza momentami, w których realizowane będą poszczególne ujęcia.
Adam Leszczyński
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »