Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-11, 18:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Wóz za ponad milion zastąpi 36-letni samochód, który nadal służy zawodowym strażakom

Podpisanie porozumienia o dofinansowaniu zakupu samochodu [fot. A. Lecibil]
Podpisanie porozumienia o dofinansowaniu zakupu samochodu [fot. A. Lecibil]
Milion 200 tysięcy złotych ma kosztować nowy ciężki wóz bojowy, który stanie w garażu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Zakup auta sfinansuje starostwo powiatowe. Nowy pojazd zastąpi wysłużony, który w służbie jest od 36 lat.
- Będzie to ciężki samochód gaśniczy – mówi Piotr Dudek, komendant straży. - To samochód, który w swoim zbiorniku będzie posiadał 11 tysięcy litrów środka gaśniczego i oczywiście potężną autopompę, która pozwala mu na współpracę i zasilanie innych pojazdów, jak również przetłaczanie środków gaśniczych na duże odległości.

Na sfinansowanie zakupu auta z kasy powiatu zgodzili się radni, a porozumienie ze strażą w tej sprawie podpisała starosta Małgorzata Tudaj.

- Nie było wątpliwości, że taki pojazd jest potrzebny, żeby zapewnić bezpieczeństwo – mówi starosta. - Już mało kto prywatnie jeździ samochodem przez 36 lat, w związku z tym na pewno trzeba wspomóc. Wiemy, jaka jest sytuacja finansowa w różnych jednostkach, a szczególnie takiej, jaką jest powiatowa straż pożarna. Trzeba się wspomagać.

Dwa miesiące temu kędzierzyńscy strażacy wymienili podnośnik drabinowy. Nowy wóz, kosztujący ponad 3 mln zł, kupiony został dzięki wsparciu unii europejskiej. Zastąpił on 30-letni pojazd, który już wyszedł z użycia.
Piotr Dudek
Małgorzata Tudaj

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »