Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-03, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

"Kościół na kościele" w Malni jednym z najciekawszych miejsc w Polsce

Kościół w Malni [fot. archiwum gminy]
Kościół w Malni [fot. archiwum gminy]
Członkowie ogólnopolskiej sieci najciekawszych wsi starają się, żeby jeszcze bardziej zainteresować turystów swoimi miejscowościami. Chcą to zrobić promując nietypowe, interesujące miejsca oraz wydarzenia. W tych konkursach o laur najciekawszych starają się też przedstawiciele gminy Gogolin.
- Zgłoszono takie miejsca jak centrum pasterskie w Koniakowie czy średniowieczną osadę w Hucie Szklanej – mówi Joachim Wojtala, wójt gminy Gogolin. - Nasza gmina zgłosiła miejscowość Malnia, bo kościół na kościele to jest ewenement i to kościół drewniany na tym kościele w skale. Przeszliśmy do drugiego etapu. Jeszcze pracujemy nad uszczegółowieniem tego projektu, ale on został przez komisję bardzo wysoko oceniony.

Kościół w Malni zbudowany został na początku XIX wieku w Kostowie. Do Malni został przeniesiony w latach 70. XX wieku. Świątynia stanowi dwupoziomowy zespół dwóch obiektów położonych jeden na drugim.

Jednocześnie gminy pracują nad specjalną, bezpłatną aplikacją, która ułatwi turystom dostęp do informacji o miejscach wartych odwiedzenia, trasach rowerowych, punktach widokowych czy gastronomicznych.
Joachim Wojtala

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami W ramach programu ''asystent'' oferują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Opolski poszukuje chętnych studentów, którzy podejmą się… » więcej 2021-10-24, godz. 09:28 Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 08:51 Od biblioteki po przychodnię i aptekę. Dąbrowa z państwowym wsparciem na remont dworku w Chróścinie Dąbrowa otrzyma rządowe dofinansowanie na remont zabytkowego dworku w Chróścinie. Gmina w marcu tego roku przejęła XIX-wieczny obiekt od starostwa powiatowego… » więcej 2021-10-23, godz. 23:26 Andrzej Buła ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w regionie [AKTUALIZACJA] Andrzej Buła, dotychczasowy szef Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, nadal nim będzie. Był jedynym kandydatem. W sobotę (23.10), przypomnijmy, w całym… » więcej 2021-10-23, godz. 20:35 Raport dnia: 87 nowych zachorowań w regionie. Na razie nie ma planów, by przechodzić na naukę zdalną 87 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdzono ostatniej doby na Opolszczyźnie. W regionie stwierdzono też 3 zgony wśród zakażonych patogenem z Chin. » więcej 2021-10-23, godz. 18:33 Tułowicka pisanka na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji w mieście stanęło 2,5-metrowe j… Tułowice świętują wpisanie związanych z tą miejscowością tradycji pisankarskich na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji… » więcej 2021-10-23, godz. 18:15 Pieśni patriotyczne będą wybrzmiewać do jutra w Olszance. Trwają eliminacje do poświęconego im festiwalu 88 kandydatów zgłosiło się do tegorocznego, XXV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej 'Tobie, Polsko' w Olszance. Dziś (23.10) w sali miejscowej… » więcej 2021-10-23, godz. 16:45 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-23, godz. 15:50 W Wołczynie trwa charytatywny piknik, w czasie którego można zobaczyć dawną i współczesną motoryzację Na placu targowym w Wołczynie trwa piknik charytatywny na rzecz chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Antosia Dziaczuka. Imprezie towarzyszy zlot samochodów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »