Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-28, 08:15 Autor: Mariusz Chałupnik

W Dębskiej Kuźni ma powstać centrum rekreacyjno-sportowe. Gmina prowadzi konsultacje z mieszkańcami

Tak może wyglądać teren centrum rekreacyjno-sportowego w Dębskiej Kuźni [fot. facebook gminy Chrząstowice]
Tak może wyglądać teren centrum rekreacyjno-sportowego w Dębskiej Kuźni [fot. facebook gminy Chrząstowice]
Tak może wyglądać teren centrum rekreacyjno-sportowego w Dębskiej Kuźni [fot. facebook gminy Chrząstowice]
Tak może wyglądać teren centrum rekreacyjno-sportowego w Dębskiej Kuźni [fot. facebook gminy Chrząstowice]
Place zabaw, tor do jazdy na rowerach, ścianka wspinaczkowa czy też kort - to niektóre z pomysłów wstępnej koncepcji zagospodarowania boiska po byłym LZS-ie w Dębskiej Kuźni. W tym miejscu władze Chrząstowic chcą stworzyć gminne centrum rekreacyjno-sportowe.
- W tym czasie takie miejsca są szczególnie ważne - uważa Florian Ciecior, wójt Chrząstowic. - Powoli będziemy wychodzić z pandemii i mamy sygnały z różnych środowisk, od dyrektorów placówek oświatowych, że młodzież i dzieci już nie mogą się doczekać, aby odreagować ten czas izolacji. Stąd też takie miejsce świetnie by się wpisało i można będzie spędzić tam czas zupełnie na luzie. Mamy sygnały też od młodych mieszkańców, że na terenie gminy przydałby się na przykład skatepark i to też ma się w naszym centrum znaleźć.

Jak dodaje Florian Ciecior, to miejsce ma służyć mieszkańcom w każdym wieku. Dlatego gmina chce, aby to oni zdecydowali, jak docelowo ma wyglądać.

- Cały czas prowadzimy konsultacje i czekamy na głosy mieszkańców - zaznacza wójt Chrząstowic. - Wyszliśmy z propozycją, aby przedstawić koncepcję na naszej stronie internetowej, na naszym facebooku. Zaprosiliśmy tym samym naszych mieszkańców do konsultacji. Liczymy na głosy. Chcemy, żeby mieszkańcy się wypowiedzieli, czy taka koncepcja im się podoba, czy to jest potrzebne i trafione. Mamy sporo zebranych opinii. To jest na pewno ciekawe doświadczenie.

Na sugestie mieszkańców gmina czeka do końca kwietnia, ale opinie oraz pomysły, które pojawią się także w maju również zostaną wzięte pod uwagę przy ostatecznym projekcie terenu. Na razie nie są znane szczegóły związane z terminem przeprowadzenia tej inwestycji, jak i jej kosztu. Wiadomo, że Chrząstowice na ten cel będą szukały finansowania zewnętrznego.
Florian Ciecior
Florian Ciecior

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »