Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-26, 19:26 Autor: Mariusz Chałupnik

Rekordziści czekają nawet cztery godziny. Pod opolskim Toropolem stoją długie kolejki chętnych na szczepienie poza kolejnością

Pod opolskim Toropolem ustawiło się kilkadziesiąt osób [fot. Mariusz Chałupnik]
Pod opolskim Toropolem ustawiło się kilkadziesiąt osób [fot. Mariusz Chałupnik]
Pod opolskim Toropolem ustawiło się kilkadziesiąt osób [fot. Mariusz Chałupnik]
Pod opolskim Toropolem ustawiło się kilkadziesiąt osób [fot. Mariusz Chałupnik]
Pod opolskim Toropolem ustawiło się kilkadziesiąt osób [fot. Mariusz Chałupnik]
Pod opolskim Toropolem ustawiło się kilkadziesiąt osób [fot. Mariusz Chałupnik]
Kilkadziesiąt osób ustawiło się w kolejce przy opolskim Toropolu. Wszyscy z nadzieją, że choć nie figurują na listach, to skorzystają ze szczepionki przeciwko COVID-19.
Taka możliwość istnieje dlatego, że rząd od 21 kwietnia dał "zielone światło" do podania zastrzyku wszystkim osobom pełnoletnim w momencie, gdy rozmrożona dawka nie została wykorzystana.

- Przyszliśmy około 14:45 - mówi Agata. - W międzyczasie zdążyliśmy zjeść obiad, mieliśmy też zdalne lekcje na laptopie, a teraz oglądamy film. Nie chcieliśmy czekać na swój rocznik, ponieważ potrwałoby to trochę. Jesteśmy tancerzami i chcemy mieć możliwość swobodnego przemieszczania się, chcemy uczestniczyć w turniejach, trenować.

- Kolejka dość długo już stoi. Ja osobiście byłam tu po godzinie 15.00 - dodaje Joanna. - Warto, bo chyba każdy chce wrócić już do normalnego życia, do spotykania się ze znajomymi.

- Granice pootwierane, wolność, wakacje przed nami i myślimy już trochę do przodu - przekonują Aleksandra i Dariusz. - Nie jesteśmy antyszczepionkowcami. Zgodnie z kalendarzem szczepień wszystkie szczepienia przyjmują dzieci i my tak samo. Nie ma na co czekać i nie ma czego się bać. Trzeba się zaszczepić, żeby można było podróżować. Dla nas to chyba najważniejsze.

Punkt masowych szczepień na lodowisku Toropol w Opolu został uruchomiony 19 kwietnia.
Oczekujący na szczepienie przeciw COVID-19

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-03, godz. 08:00 Za kilka tygodni może ruszyć budowa domu dziecka w Korfantowie. Trwają ostatnie uzgodnienia związane z przygotowaniem… Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego domu dziecka w Korfantowie. Nyskie starostwo kończy kompletowanie dokumentacji i wkrótce złoży wniosek o wydanie pozwolenia… » więcej 2021-08-03, godz. 08:00 Utrudnienia na A4. Drogowcy rozpoczynają pracę w Rogowie Opolskim Uwaga kierowcy. Od wtorku (03.08) czekają nas kolejne utrudnienia na autostradzie A4. » więcej 2021-08-02, godz. 21:15 Brzeski sąd okazał się łaskawy dla Jacka N. Lokalny polityk nie trafi do więzienia Były przewodniczący rady miejskiej w Brzegu Jacek N. nie trafi do więzienia. Sąd Rejonowy w Brzegu warunkowo umorzył dziś (02.08) postępowanie wobec sa… » więcej 2021-08-02, godz. 20:30 Raport dnia: Spokojny początek tygodnia w regionie. Bez nowych zakażeń na Opolszczyźnie Poniedziałek bez nowych zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju koronawirusa potwierdzono u 91 osób. » więcej 2021-08-02, godz. 19:54 Właścicielka pseudohodowli moskiewskich stróżujących z Rogalic skazana nieprawomocnie przez brzeski sąd. Kobieta… Sąd Rejonowy w Brzegu uznał, że właścicielka pseudohodowli w Rogalicach, skąd w październiku 2020 roku interwencyjnie odebrano 64 psy rasy moskiewski stróżujący… » więcej 2021-08-02, godz. 19:15 Pożar w Opolu przy Nyskiej. Od samochodu zajęła się ściana domu 6 zastępów straży pożarnej gasi pożar samochodu i budynku na ulicy Nyskiej w Opolu. » więcej 2021-08-02, godz. 19:00 Pionierski w kraju zabieg endoskopowego odseparowania nowotworu od kręgosłupa wykonali lekarze z USK. Teraz pacjenta… Medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu jako pierwsi w Polsce przeprowadzili nowatorski zabieg endoskopowej separacji nowotworu od kręgosłupa… » więcej 2021-08-02, godz. 18:45 Powiat głubczycki: interwencja kobiety pomogła zatrzymać pijanego kierowcę Obywatelska postawa świadka zdarzenia zapobiegła tragedii na drodze. W sobotni wieczór w jednej z miejscowości w powiecie głubczyckim kobieta zauważyła… » więcej 2021-08-02, godz. 18:15 To nie była bezpieczna połowa wakacji. W regionie utonęło 7 osób, a 11 zginęło w wypadkach drogowych 7 utonięć, 530 pijanych kierowców i 11 ofiar, które zginęły w wypadkach drogowych - to bilans pierwszej połowy wakacji w regionie. Z danych przekazanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »