Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-22, 14:10 Autor: Justyna Maćkowiak

"Postawa Mniejszości Niemieckiej jest kompromitująca". Violetta Porowska o zamieszaniu wokół pomnika w Głogówku

Remontowany pomnik w Głogówku foto: V.Porowska/facebook
Remontowany pomnik w Głogówku foto: V.Porowska/facebook
Konferencja przed pomnikiem w Głogówku - [fot: Jarosław Jurkowski]
Konferencja przed pomnikiem w Głogówku - [fot: Jarosław Jurkowski]
Remontowany pomnik w Głogówku - [fot: Facebook gmina Głogówek]
Remontowany pomnik w Głogówku - [fot: Facebook gmina Głogówek]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To dla nas bardzo ważna rocznica. III Powstanie Śląskie miało fundamentalne znacznie dla niepodległości Polski, dla rozwoju gospodarczo-ekonomicznego kraju - powiedziała w "Południowej Loży Radiowej" poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska komentując zbliżającą się 100. rocznicę wybuchu powstania.
Posłanka odniosła się także do zamieszania wokół pomnika w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej zablokowali inicjatywę burmistrza Głogówka, by na pomniku na pl. Wolności umieścić tablicę z inskrypcją "W hołdzie polskim patriotom". - Jestem zdziwiona tą sytuacją, a postawa Mniejszości Niemieckiej jest kompromitująca - uważa Violetta Porowska.

- Ja w napisie "patrioci polscy" nie znajduje nic niewłaściwego, a to, że mieszkańcy chcą taką tablicę zamieścić w honorowym miejscu swojego miasteczka, uznaję za wspaniały hołd dla tych ludzi, którzy oddali często życie, zdrowie, walczyli o to, żeby tu była wolność, spokój i normalne stosunki, również stosunki dobrosąsiedzkie.

Poseł Porowska dodała, że inicjatywa umieszczenia na pomniku dodatkowej tablicy spotkała się z poparciem mieszkańców Głogówka, którzy zaniepokoili się zaistniałą sytuacją i prosili ją o interwencję.
porowska

Wiadomości z regionu

2021-12-08, godz. 20:15 Zielone Feniksy rozdane w Opolu. To statuetki i wyróżnienia za działania ekoenergetyczne Statuetki i wyróżnienia Zielonego Feniksa wręczono w Opolu podczas trzynastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. » więcej 2021-12-08, godz. 19:50 Raport dnia. W całej Polsce zmarło 592 zarażonych i jest ponad 28,5 tysiąca nowych infekcji [INFOGRAFIKA] 32 zgony osób zarażonych koronawirusem i 827 nowych infekcji potwierdzono na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 542 kolejnych zakażeniach… » więcej 2021-12-08, godz. 19:00 Gogolin: stare wysypisko chcą przerobić na "zielone płuca" miasta 20-hektarowy teren leżący teraz odłogiem ma się stać nowymi, zielonymi płucami Gogolina. Samorządowcy chcą go zagospodarować, żeby stworzyć kolejne… » więcej 2021-12-08, godz. 17:40 Nie straszne im nawet wysokie kary. Kłusownicy dają o sobie znać szczególnie o tej porze roku Choć kary są coraz bardziej dotkliwe, to oni nie rezygnują. Na opolskich akwenach mnożą się przypadki kłusownictwa. Z jednej strony złodzieje zarzucają… » więcej 2021-12-08, godz. 16:55 Noga z gazu, koncentracja i czujność. Policja przypomina, że zima wymaga od kierowców innego stylu jazdy Opolska policja apeluje do kierowców o ostrożniejszy sposób jazdy w związku z zimowymi warunkami na drogach. » więcej 2021-12-08, godz. 16:20 Częściowo zdalne nauczanie w namysłowskich szkołach od 13 grudnia. W Opolu 661 uczniów na kwarantannie [LISTA] Namysłowskie szkoły ponadpodstawowe przejdą częściowo na zdalny tryb nauczania od 13 grudnia. 681 przedszkolaków i uczniów z dziesięciu szkół i czterech… » więcej 2021-12-08, godz. 15:45 Pożar zabudowań gospodarczych w Stroszowicach w powiecie brzeskim W Stroszowicach w powiecie brzeskim doszło do pożaru stodoły. Na miejscu z ogniem, który objął cały budynek, walczy 6 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-12-08, godz. 15:20 Kolejna seniorka uwierzyła oszustom, że córka spowodowała wypadek. Mieszkanka Paczkowa straciła 36 tysięcy złot… Niemal 36 tysięcy złotych straciła 88-letnia mieszkanka gminy Paczków, bo myślała, że pomaga swojej córce. » więcej 2021-12-08, godz. 15:00 Mimo obietnic na naprawę kabla z Internetem czekali od 26 listopada. Czy w takim wypadku można zerwać umowę z winy… 12 dni czekali mieszkańcy ulicy Prószkowskiej w podopolskich Źlinicach na przywrócenie dostępu do Internetu. Kabel został zerwany przez śnieżycę 26 listopada… » więcej 2021-12-08, godz. 14:41 Wypadek na ul. Popiełuszki w Opolu. Bus zderzył się z osobówką Ulica Popiełuszki w Opolu zablokowana. Problemy spowodowane są wypadkiem w rejonie kościoła pod wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »