Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-22, 14:10 Autor: Justyna Maćkowiak

"Postawa Mniejszości Niemieckiej jest kompromitująca". Violetta Porowska o zamieszaniu wokół pomnika w Głogówku

Remontowany pomnik w Głogówku foto: V.Porowska/facebook
Remontowany pomnik w Głogówku foto: V.Porowska/facebook
Konferencja przed pomnikiem w Głogówku - [fot: Jarosław Jurkowski]
Konferencja przed pomnikiem w Głogówku - [fot: Jarosław Jurkowski]
Remontowany pomnik w Głogówku - [fot: Facebook gmina Głogówek]
Remontowany pomnik w Głogówku - [fot: Facebook gmina Głogówek]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To dla nas bardzo ważna rocznica. III Powstanie Śląskie miało fundamentalne znacznie dla niepodległości Polski, dla rozwoju gospodarczo-ekonomicznego kraju - powiedziała w "Południowej Loży Radiowej" poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska komentując zbliżającą się 100. rocznicę wybuchu powstania.
Posłanka odniosła się także do zamieszania wokół pomnika w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej zablokowali inicjatywę burmistrza Głogówka, by na pomniku na pl. Wolności umieścić tablicę z inskrypcją "W hołdzie polskim patriotom". - Jestem zdziwiona tą sytuacją, a postawa Mniejszości Niemieckiej jest kompromitująca - uważa Violetta Porowska.

- Ja w napisie "patrioci polscy" nie znajduje nic niewłaściwego, a to, że mieszkańcy chcą taką tablicę zamieścić w honorowym miejscu swojego miasteczka, uznaję za wspaniały hołd dla tych ludzi, którzy oddali często życie, zdrowie, walczyli o to, żeby tu była wolność, spokój i normalne stosunki, również stosunki dobrosąsiedzkie.

Poseł Porowska dodała, że inicjatywa umieszczenia na pomniku dodatkowej tablicy spotkała się z poparciem mieszkańców Głogówka, którzy zaniepokoili się zaistniałą sytuacją i prosili ją o interwencję.
porowska

Wiadomości z regionu

2021-06-20, godz. 21:30 Raport dnia. 133 zakażenia i 5 zgonów w całej Polsce. Liczba w pełni zaszczepionych Polaków przekroczyła 11 mili… 3 osoby zaraziły się minionej doby koronawirusem w województwie opolskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych przypadkach COVID-19 i śmierci 5… » więcej 2021-06-20, godz. 20:45 Wąż wpełzł do domu jednorodzinnego w Maciejowie. Interweniowała straż pożarna 'Wąż wpełzł do domu' - zgłoszenie o takiej treści wpłynęło po godz. 19 do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu od mieszkańców… » więcej 2021-06-20, godz. 19:30 Sztuka cyrkowa ma się całkiem dobrze. Udowodnili to młodzi uczestnicy festiwalu w Dobrzeniu Wielkim Ponad 100 osób wzięło udział w 12. Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej 'Magia Cyrku' w Dobrzeniu Wielkim. Imprezę zorganizowano… » więcej 2021-06-20, godz. 18:00 Zdrowa żywność, orzeźwiające napoje, wegańskie lody i prelekcje. Taki był III Festiwal Wege w Opolu 26 stoisk można było zobaczyć na tegorocznym Festiwalu Wege w Opolu. Trzecią edycję imprezy zorganizowano w Talentowni przy ulicy Barlickiego. » więcej 2021-06-20, godz. 17:30 Powiększyła się rodzina tamaryn cesarskich w opolskim zoo. Młode są na razie noszone na grzbiecie ojca i starszego… Bliźnięta tamaryny cesarskiej urodziły się w opolskim zoo. Tym samym rodzina tych małp powiększyła się do 9 osobników. » więcej 2021-06-20, godz. 17:20 Trzy razy opolscy strażacy wyjeżdżali dziś do akcji ratunkowych nad wodą. Jednej osoby nie udało się uratować Do trzech groźnych sytuacji doszło dzisiaj (20.06) na akwenach województwa opolskiego. Przed 14:40 strażacy otrzymali informację, że na kąpielisku Bolko… » więcej 2021-06-20, godz. 17:00 Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z kolejnymi szkołami technicznymi. Zajęcia na uczelni mają zachęcić… Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego… » więcej 2021-06-20, godz. 15:40 Agnieszka Bachowska ma poparcie PiS w wyborach na burmistrza Gorzowa Śląskiego. Priorytetem budowa zbiornika retency… Pomysł na rozwój gminy Gorzów Śląski przedstawiła dzisiaj (20.06) na konferencji prasowej Agnieszka Bachowska. To jedna z pięciu osób ubiegających się… » więcej 2021-06-20, godz. 13:15 Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim oficjalnie otwarty po remoncie. Prace miały wpływ na wygląd placówki oraz komfort korzystania… Zakończył się remont domu kultury w Dobrzeniu Wielkim. Za ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych w budynku powstałym w latach 70. ubiegłego stulecia wykonano… » więcej 2021-06-20, godz. 12:55 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady. Wypadek także na DK40 [AKTUALIZACJA] Mamy utrudnienia na autostradzie A4. Na 237 km w kierunku Wrocławia - na wysokości Prószkowa - doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »