Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-21, 18:45 Autor: Witold Wośtak/PAP

Zatrzymana matka z poszukiwanym dzieckiem, chłopczyk powinien być w Niemczech. Akcja na opolskim dworcu PKP

PKP Opole Główne [fot. Patryk Domagała]
PKP Opole Główne [fot. Patryk Domagała]
Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Razem z zatrzymaną był 9-latek, poszukiwany przez System Informacji Schengen.
Jak poinformował rzecznik prasowy Adam Radek, rzecznik opolskiego oddziału Służby Ochrony Kolei, do zdarzenia doszło we wtorek na dworcu PKP w Opolu.
- Około południa na jednym z peronów dworca wylegitymowano głośno zachowującą się kobietę. Miała przy sobie bilet na pociąg do Łodzi. Dwie godziny później dyspozytor POLREGIO poinformował komendanta zmiany SOK w Opolu, że na peronie 4 przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał bez opieki po peronie, co mogło doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku - wyjaśnia PAP Radek.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze SOK stwierdzili, że kobieta znajduje się prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. W tej sytuacji wezwano patrol policji. Jak się okazało, 32-letnia mieszkanka Łodzi podróżowała z 9-letnim synem, poszukiwanym przez System Informacji Schengen.

- Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w systemie, chłopiec powinien przebywać w jednej z miejscowości na terenie Niemiec. Dodatkowo okazało się, że przy nieprzytomnej kobiecie znaleziono trzy dokumenty tożsamości nieletnich dzieci, które zostały zgłoszone jako zagubione. Kobietę, pod nadzorem policji, przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego. Małoletni jest pod opieką wychowawców w Policyjnej Izbie Dziecka. Sprawę mającą na celu wyjaśnienie całej sytuacji prowadzi policja w Opolu" - powiedział PAP Radek.

Młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu, informuje Radio Opole, że zgłoszenie dotyczyło sprawowania opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości.

- Zgłoszenie zostało potwierdzone. Kobieta rzeczywiście sprawowała opiekę nad 9-latkiem, będąc w stanie nietrzeźwości. Zatrzymana trafiła do wytrzeźwienia. W tej chwili jesteśmy w stałym kontakcie z Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Opolu, aby ustalić kwestie związane z opieką nad dzieckiem.
Adam Radek
Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-05-07, godz. 20:45 "Setna rocznica III powstania śląskiego - panorama powstań śląskich". W Opolu stanęła wystawa w formie fotoplas… Panorama powstań śląskich, to wystawa na wzór fotoplastykonu upamiętniająca setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Złożona z ośmiu elementów ekspozycja… » więcej 2021-05-07, godz. 20:10 Raport dnia: 205 nowych zakażeń w regionie i ponad 6 tysięcy w kraju. Wciąż jest wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19… 205 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (07.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-07, godz. 20:00 Rodzic pyta, czy cztery sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu uczniów do szkół to dobry pomysł? Kuratorium odpowiada… - Cztery duże sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu do nauki stacjonarnej i niezapowiedziane kartkówki, których można się spodziewać. Czy tak właśnie… » więcej 2021-05-07, godz. 18:30 Ogłaszała, że odda dziecko do adopcji i naciągała mężczyzn w internecie. Kamila Z. dopuściła się 21 przestępstw… Kamila Z., która publikowała w internecie anonse o gotowości oddania dziecka do adopcji i dopuściła się w sumie 21 przestępstw, może trafić do więzienia… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 Uciążliwym objazdem będziemy jeździć dłużej? Kolejne opóźnienie przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie… Wszystko wskazuje na to, że przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu nie zakończy się w sierpniu. Według umowy między miastem… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 W asyście kompani honorowej policji pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz został śmiertelnie… W Raciborzu pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego, który we wtorek (04.05) został śmiertelnie postrzelony w trakcie policyjnej interwencji. W uroczystościach… » więcej 2021-05-07, godz. 18:00 Ciężarówka w rowie na drodze wojewódzkiej, potrącenie rowerzystki w Opolu W miejscowości Kup, na drodze wojewódzkiej 461 w kierunku Brynicy i Jełowej samochód ciężarowy wpadł do rowu. » więcej 2021-05-07, godz. 17:00 Jest akt oskarżenia w sprawie o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Do 10 lat więzienia grozi Krzysztofowi M, który w grudniu ubiegłego roku podczas imprezy w mieszkaniu miał ciężko ranić nożem właściciela lokalu. Prokuratura… » więcej 2021-05-07, godz. 16:30 Pijana urzędniczka przyszła do pracy w nyskim urzędzie miejskim. Burmistrz na razie nie komentuje sprawy Kompletnie pijana w pracy była jedna z urzędniczek nyskiego magistratu. Do takiej sytuacji doszło 27 kwietnia. » więcej 2021-05-07, godz. 16:15 Więcej szczepionek w Kędzierzynie-Koźlu. Punkt masowy będzie działał także w niedzielę. "Wypełniony kwestionariusz… Dodatkowa dawka preparatów firmy Pfizer trafiła do punktu szczepień masowych w Kędzierzynie-Koźlu. W tym tygodniu szczepionych ma być niemal tysiąc osób… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »