Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-21, 10:00 Autor: Magdalena Szybińska

Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów

Apteka [fot. Daniel Klimczak]
Apteka [fot. Daniel Klimczak]
Marek Tomków [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marek Tomków [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie już pierwszych umów z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym - poinformował Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.
W Porannej Loży Radiowej Marek Tomków ocenił, że dobrym rozwiązaniem dla farmaceutów będzie ich udział w zespołach wyjazdowych podających preparat np. w zakładach pracy.

- Jeżeli jest zakład pracy, który zatrudnia 500 czy 700 osób, to ściąganie ich do punktu szczepień to jest utrudnienie. To jest też mieszanie ludzi, którzy jeszcze nie są zaszczepieni z tymi zaszczepionymi, to jest tworzenie niepotrzebnych skupisk. Lepiej rozwiązać to w ten sposób, żeby zespół wyjazdowy z karetką trafił do takiego zakładu pracy i tam dokonywał szczepień na miejscu. Liczymy też, że opolski NFZ będzie przychylny temu pomysłowi - powiedział Marek Tomków.

W ocenie wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej zainteresowanie opolskich zakładów pracy przeprowadzaniem szczepień u siebie na miejscu jest ogromne i to w takich przypadkach przeszkoleni farmaceuci będą bardzo przydatni. Pełna obsada farmaceutów - około 140 osób, powinna być gotowa do przeprowadzania szczepień do dwóch tygodni.
Marek Tomków

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:45 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej 2021-05-17, godz. 14:47 Samorządy sięgają po rządowe pieniądze na przebudowę dróg. W Brzegu podpisano 14 umów [ZDJĘCIA] 10 samorządów podpisało dziś (17.05) w brzeskim ratuszu umowy (łącznie 14) na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. » więcej 2021-05-17, godz. 14:00 Niebezpieczny weekend na opolskich drogach. Zginęły 3 osoby, a 13 zostało rannych 3 osoby zginęły, a 13 zostało rannych w 10 wypadkach, do których doszło na drogach naszego regionu podczas minionego weekendu. Główną przyczyną był brak… » więcej 2021-05-17, godz. 13:00 "To program wyborczy, a nie szansa rozwoju cywilizacyjnego naszego kraju". W. Zembaczyński krytykuje program Polski … 'To jest plan na wybory, a nie na rozwój'. Tak o programie Zjednoczonej Prawicy - Polski Ład mówi Witold Zembaczyński. Według posła Nowoczesnej założenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »