Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-20, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Opolscy farmaceuci pomogą w rozwinięciu punktów szczepień. Uniwersytecki Szpital Kliniczny podpisał umowę z Okręgową Opolską Izbą Aptekarską

Marek Tomków i Dariusz Madera [fot. Katarzyna Doros]
Marek Tomków i Dariusz Madera [fot. Katarzyna Doros]
Blisko 140 farmaceutów z Opolszczyzny szkoli się w szczepieniach przeciw COVID-19. Osoby te będą mogły podjąć współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu, by pomóc w rozwinięciu m.in. wyjazdowych punktów szczepień. Dziś (20.04) placówka podpisała porozumienie w tej sprawie z Opolską Okręgową Izbą Aptekarską.
- Chcemy rozwijać punkty szczepień w naszym ośrodku i punkty wyjazdowe, żebyśmy do wakacji byli już po procesie szczepień w tym pierwszym rzucie - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - A to właśnie jest możliwe wtedy, kiedy jednak te szczepienia będą ukończone. Potencjał szczepienny USK będzie się dosyć szybko rozwijał. Na tą chwilę mamy zwiększone punkty szczepienne w naszym szpitalu do 700 osób dziennie. Mamy przygotowane zespoły wyjazdowe, które także mogą szczepić do 700 osób w tych punktach wyjazdowych, a chcielibyśmy je rozwinąć jeszcze szerzej o kolejne nowe zespoły. A to jest właśnie możliwe dzięki takiemu porozumieniu z Opolską Okręgową Izbą Aptekarską.

- Wartością dodaną tego porozumienia jest to, że ci farmaceuci, którzy przyjdą świeżo po szkoleniach będą mogli pracować w gronie doświadczonych fachowców i będą się uczyć od najlepszych - dodaje Marek Tomków, prezes Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. - Tych farmaceutów, którzy zgłosili się do szkoleń jest blisko 140 już w tej chwili. Mamy nadzieję, że ta liczba też będzie rosła. Liczymy też, nie ukrywam, na współpracę z Uniwersytetem Opolskim w zakresie szkoleń praktycznych dla farmaceutów, ponieważ uczelnia ma takie centrum symulacji medycznych i gdyby otworzyła podwoje, nasi ludzie nie musieliby jeździć na Dolny Śląsk czy Śląsk, byłoby nam zdecydowanie łatwiej.

Jak informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Ministerstwo Zdrowia zwiększyło placówce limit szczepionek, o jakie szpital może wnioskować z 1400 sztuk na tydzień do niemal 4000.
Dariusz Madera
Marek Tomków

Wiadomości z regionu

2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46, która w tym momencie (stan… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 16:56 Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według… » więcej 2021-07-23, godz. 15:46 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej 2021-07-23, godz. 15:00 Mieszkaniec powiatu nyskiego sam zatrzymał pijanego kierowcę. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu Obywatelskie zatrzymanie w Nysie. Jeden z mieszkańców na trasie zauważył, że jadący przed nim kierowca porusza się 'wężykiem'. Postanowił jechać za… » więcej 2021-07-23, godz. 14:33 Rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim na podobnym poziomie jak w zeszłym roku Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim. Podobnie jak w latach poprzednich największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy… » więcej 2021-07-23, godz. 13:43 Wybrano najlepszą potrawę w województwie. KGW z Hajduków Nyskich będzie reprezentować Opolszczyznę podczas VI finału… Znamy zwycięzców pierwszego etapu VI edycji Bitwy Regionów. Najlepszą potrawą okazały się zapiekane hajduckie gołąbki z nadzieniem z surowych ziemniaków… » więcej 2021-07-23, godz. 12:47 Województwo opolskie szuka wykonawcy, który przygotuje dokumentację przedprojektową na potrzeby rewitalizacji linii… Województwo opolskie jako lider wspólnego projektu dla samorządów opolskich i śląskich ogłosiło przetarg w ramach II etapu programu Kolej Plus na wykonanie… » więcej 2021-07-23, godz. 12:15 W marcu napadł z nożem na sklep, teraz został aresztowany 28-latek, który w marcu napadł na sklep i grożąc nożem ukradł pieniądze, został zatrzymany przez policję. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie… » więcej 2021-07-23, godz. 11:00 Raport MZ. Bez nowych przypadków zakażeń i zgonów w naszym regionie. W kraju nieco ponad sto zachorowań [INFOGRAF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Minionej doby nie wykryto żadnego przypadku na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »