Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-19, 08:00 Autor: IAR/Bogusław Kalisz

Od dzisiaj ponownie będą otwarte żłobki i przedszkola. Uczniowie co najmniej do 25 kwietnia mają zajęcia zdalne

Żłobek [fot. Daniel Klimczak]
Żłobek [fot. Daniel Klimczak]
Po kilkutygodniowej przerwie od dzisiaj (19.04) ponownie zostały otwarte żłobki i przedszkola. Otwarcie szkół minister zdrowia uzależnia od liczby potwierdzonych zakażeń COVID-19
- Najważniejszym parametrem pod tym względem będzie kwestia liczby dziennych zachorowań - około 30 na 100 tysięcy - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, możliwe będzie też prowadzenie zajęć sportowych w szkołach sportowych, szkołach mistrzostwa sportowego i klasach sportowych w szkołach ogólnodostępnych. Uczniowie i słuchacze, przystępujący w najbliższej sesji egzaminacyjnej do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, wrócą na zajęcia z praktycznej nauki zawodu.

Ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli oznacza, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek był wypłacany tylko do 18 kwietnia. - Zasiłek będzie jednak nadal przysługiwał w sytuacji nieprzewidzianego zamknięcia żłobka czy przedszkola w związku z COVID-19 - wyjaśnia wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Dodał, że gdy rodzic złożył już wniosek o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego za okres do 25 kwietnia, ale placówka będzie otwarta 19 kwietnia, to wypłata świadczeń będzie przysługiwać jedynie do 18 kwietnia 2021 roku, bez konieczności korygowania wniosków już złożonych. Jeśli zaś po 18 kwietnia nastąpi nieprzewidziane zamknięcie placówki, rodzice będą zobowiązani do złożenia nowego wniosku o wypłatę zasiłku - za okres, w jakim placówka jest zamknięta. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku zamknięcia placówki, do której uczęszcza dziecko, zasiłek ten przysługuje do dnia 25 kwietnia. - Przepisy umożliwiają jednak jego wydłużenie na kolejne okresy - wyjaśnił wiceminister Stanisław Szwed.

Wiadomości z regionu

2021-06-17, godz. 18:58 Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet. "Nie mam sobie nic do zarzucen… - Decyzja radnych jest niesprawiedliwa - tak wynik dzisiejszych (17.06) głosowań w sprawie wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu… » więcej 2021-06-17, godz. 18:45 Nie tędy droga! Samochodem na wyspę Bolko w Opolu przez most dla pieszych i rowerzystów Wjechać samochodem na most przeznaczony dla pieszych i rowerzystów? Żaden problem. Do takiej sytuacji doszło na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu, który… » więcej 2021-06-17, godz. 18:43 Mieszkańcy bloku w Nowych Gołuszowicach apelują o pomoc. Kto posprząta mieszkanie po zmarłym lokatorze? "Jak przychodzi… W jednym z budynków mieszkalnych w Nowych Gołuszowicach przez kilka dni leżało ciało zmarłego mężczyzny. - Od tego czasu w całym bloku unosi się fetor… » więcej 2021-06-17, godz. 18:00 Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet Burmistrz Brzegu bez wotum zaufania i absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Decyzję w tej sprawie podjęli dziś (17.06) miejscy radni. » więcej 2021-06-17, godz. 18:00 Dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Startuje nowa kampania Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior" w Opolu Napis senior na żółtym tle ozdobiony zielonymi elementami - tak prezentuje się specjalna naklejka dla opolskich seniorów-kierowców. Oznaczenie warto umieścić… » więcej 2021-06-17, godz. 17:30 Na nyski rower miejski trzeba będzie poczekać jeszcze 2 lata Mieszkańcy Nysy muszą jeszcze poczekać na uruchomienie systemu rowerów miejskich. Pierwsze stacje z jednośladami pojawią się w mieście najprawdopodobniej… » więcej 2021-06-17, godz. 17:18 Między Smarchowicami Wielkimi a Namysłowem wprowadzono kolejne wahadło Na drodze krajowej 39 pojawiły się kolejne utrudnienia dla kierowców. W związku z przebudową skrzyżowania DK 39 z drogą wojewódzką 454 w Smarchowicach… » więcej 2021-06-17, godz. 16:01 Do wieczora można zaszczepić się przeciw COVID-19 na Uniwersytecie Opolskim. "Lepszy jeden dzień bólu ręki, niż… Trwa jednodniowa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2021-06-17, godz. 16:00 Zabójstwo w Kluczborku. 32-latka ugodziła nożem partnera, przyznała się do zbrodni Zarzut zabójstwa usłyszała 32-letnia mieszkanka Kluczborka po odnalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w mieście. » więcej 2021-06-17, godz. 14:59 Miliony na fotowoltaikę w Opolu. Chodzi o oszczędności w... parafii katedralnej Ponad 4 miliony złotych otrzymała parafia katedralna w Opolu na termomodernizację 4 obiektów. Dotyczy to Katedry Opolskiej, Domu Parafialnego, plebanii i kościoła… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »