Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-12, 09:40 Autor: Jacek Rudnik

Marcin Ociepa o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: "Nie tworzymy alternatywnej dla PiS większości"

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozmowy z Pawłem Kukizem cały czas są prowadzone, dotyczą wybranych aspektów i są bliskie zakończenia z uzyskaniem konsensusu - przyznał w porannej Loży Radiowej RO Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina i wiceminister obrony narodowej. Poseł Ziemi Opolskiej zapewnił jednak, że nie ma mowy o budowaniu alternatywnej dla PiS większości.
W ocenie wiceprezesa Porozumienia prowadzone z Pawłem Kukizem rozmowy nie mają znamion ustaleń wyborczych, a są jedynie rozmowami merytorycznymi dotyczącymi na przykład poparcia dla proponowanego przez Porozumienie programu mieszkaniowego.

- My nie tworzymy alternatywnej dla PiS-u większości i w tym sensie nie konkurujemy. Na pewno tego typu porozumienie nomen omen z Porozumieniem wymagałoby także współpracy z Prawem i Sprawiedliwością przy realizacji tych postulatów, które są bliskie Pawłowi Kukizowi i w tym sensie dobrze, że te rozmowy są prowadzone równolegle, ale ja ich nie traktuję jako konkurencyjne, tylko jako komplementarne - wyjaśniał minister Marcin Ociepa.

Porozumienie jest w Zjednoczonej Prawicy w ocenie wiceprezesa ugrupowania najbardziej pro-samorządową, pro-europejską i pro-gospodarczą partią i tych też aspektów dotyczą rozmowy z Pawłem Kukizem.

Chodzi też m.in. o wsparcie dla samorządów i przedsiębiorców, zwłaszcza w kontekście kosztów, jakie ponoszą w okresie ograniczeń pandemicznych.

- Jesteśmy w środku pandemii, prowadzimy Narodowy Program Szczepień, chcemy jak najszybciej powrócić do normalności, ograniczać straty dla gospodarki, ratować miejsca pracy i to się udaje, bo bezrobocie w Polsce jest na najniższym poziomie w całej Unii Europejskiej, ale to wymaga ciężkiej pracy, a nie politykowania - dodał wiceprezes Porozumienia.

Gość RO nie miał wątpliwości, że najważniejszym celem rządzących jest dziś wyjście z pandemii, pomoc gospodarce, a nie zajmowanie się wychodzeniem z koalicji.

Marcin Ociepa twierdzi, że Zjednoczona Prawica stanowi najlepszą większość parlamentarną dla Polski, a Opolszczyzna od 2015 roku w największym dotychczas stopniu korzysta z tego układu sił, czego przykładem może być m.in. utworzenie w Opolu kierunku lekarskiego.

W najbliższą niedzielę (17.04) odbędzie się konwencja krajowa Porozumienia, która z racji ograniczeń pandemicznych odbędzie się w trybie zdalnym, a jednym z poruszanych tematów będzie tzw. Nowy Ład, czyli porządek gospodarczy Polski po wyjściu z pandemii.
Marcin Ociepa 01
Marcin Ociepa 02

Wiadomości z regionu

2021-05-18, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 1700 nowych zakażeń w kraju i 41 na Opolszczyźnie. Są wolne miejsca na szczepienia, trwa odmrażanie… 41 zakażeń koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (18.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-18, godz. 19:45 Kamera monitoringu znów nagrała wandala. Takich przypadków jest więcej, wszystkie są zgłaszane policji Kolejny raz kamery gminnego monitoringu w Zdzieszowicach uchwyciły wandala, który dewastował siedziska miejskiego amfiteatru leśnego. Sprawa jest już zgłoszona… » więcej 2021-05-18, godz. 19:00 "Mamy szczepionki i wolne miejsca". Chętni na szczepienie przeciw COVID-19 mogą uzyskać termin w ciągu jednego dnia 411 tysięcy - tyle szczepień wykonano do tej pory na Opolszczyźnie. Od czerwca punkt szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol przestanie funkcjonować… » więcej 2021-05-18, godz. 18:15 Trzy seniorki straciły blisko 300 tysięcy złotych. Oszuści działający "na wypadek" i "na policjanta" znów aktyw… Oszuści działający metodą 'na policjanta' ponownie uaktywnili się w regionie. Tylko wczoraj (17.05) trzy seniorki straciły blisko 300 tysięcy złotych. » więcej 2021-05-18, godz. 17:30 Stołówka w jednej z głogóweckich podstawówek w końcu doczeka się remontu Przebudowa i rozbudowa czekają stołówkę i jadalnię szkoły podstawowej nr 2 w Głogówku. Trzeci wniosek złożony przez placówkę o dofinansowanie okazał… » więcej 2021-05-18, godz. 17:00 Odmrożenie szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Za tydzień placówka zacznie przyjmować pacjentów bez koronawirusa Dzisiaj (18.05) wojewoda opolski podjął decyzję o częściowym odmrożeniu i przywróceniu do działania dla pacjentów niecovidowych szpitala powiatowego w… » więcej 2021-05-18, godz. 16:15 "Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, bon mieszkaniowy i społeczna inicjatywa mieszkaniowa - to główne filary wprowadzone przez Porozumienie… » więcej 2021-05-18, godz. 15:44 Drużyna UNI Opole ma nowego członka zespołu. Została nim wilczyca grzywiasta, którą siatkarki "adoptowały" Wilczyca grzywiasta z opolskiego zoo ma nowego sponsora. A dokładniej nie jednego, a kilkanaście osób. Została bowiem adoptowana przez siatkarki UNI Opole… » więcej 2021-05-18, godz. 15:30 Krapkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania i kradzieże Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 100 tysięcy złotych. » więcej 2021-05-18, godz. 14:23 Krapkowicka szkoła na nową pracownię gastronomiczną. Uczniowie zdobędą tam szlify przed podjęciem pracy W Zespole Szkół Specjalnych w Krapkowicach, w nieużywanej piwnicy powstała nowoczesna, świetnie wyposażona kuchnia. To miejsce, w którym uczniowie uczą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »