Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-11, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Dotacje do sterylizacji i kastracji kotów oraz psów. Gmina Rudniki chce zmniejszyć liczbę bezdomnych czworonogów

Pies [fot. A. Wawer-Krajewska]
Pies [fot. A. Wawer-Krajewska]
Szczeniak [fot. Schronisko dla Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu]
Szczeniak [fot. Schronisko dla Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu]
Urząd Gminy w Rudnikach będzie dofinansowywać kastrację i sterylizację psów oraz kotów. Nowy punkt w programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi mówi o pokryciu połowy kosztu zabiegów.
Celem jest zmniejszenie liczby czworonogów, które nie mają właściciela i błąkają się w gminie. Wsparcie cieszy się dużym zainteresowaniem, a odpowiedni wniosek można pobrać ze strony internetowej magistratu lub wypełnić druk w urzędzie. Roksana Zając, autorka inicjatywy z magistratu, mówi o zasadach dotacji.

- Dofinansowanie przysługuje tylko mieszkańcom zameldowanym w gminie Rudniki, do zwierząt będących ich własnością. W przypadku psów zabiegi kastracji i sterylizacji dofinansowane są tylko w przypadku przedstawienia aktualnego zaświadczenia o zaszczepieniu zwierzęcia przeciwko wściekliźnie. Właściciel może ubiegać się o dotacje na wykonanie jednego zabiegu w ciągu roku.

Nowa inicjatywa wynika też z wysokiego kosztu umieszczenia kota lub psa w schronisku.
- Są dwie składowe - dodaje Roksana Zając.

- To koszt odłowienia i koszt utrzymania zwierzęcia w schronisku. Odebranie - odłowienie - kosztuje zazwyczaj 246 złotych. Za przyjęcie bezdomnego psa do schroniska płaci się natomiast 2214 złote, a w przypadku kota 1722 złote.

Dodajmy, na bieżąco poszukiwani są też nowi właściciele dla bezdomnych kotów i psów.
Roksana Zając 1
Roksana Zając 2

Wiadomości z regionu

2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46, która w tym momencie (stan… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Z OSTATNIEJ CHWILI. Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu poci… Jedna osoba nie żyje po tym, jak kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego na niestrzeżonym… » więcej 2021-07-23, godz. 16:56 Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według… » więcej 2021-07-23, godz. 15:46 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej 2021-07-23, godz. 15:00 Mieszkaniec powiatu nyskiego sam zatrzymał pijanego kierowcę. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu Obywatelskie zatrzymanie w Nysie. Jeden z mieszkańców na trasie zauważył, że jadący przed nim kierowca porusza się 'wężykiem'. Postanowił jechać za… » więcej 2021-07-23, godz. 14:33 Rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim na podobnym poziomie jak w zeszłym roku Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim. Podobnie jak w latach poprzednich największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy… » więcej 2021-07-23, godz. 13:43 Wybrano najlepszą potrawę w województwie. KGW z Hajduków Nyskich będzie reprezentować Opolszczyznę podczas VI finału… Znamy zwycięzców pierwszego etapu VI edycji Bitwy Regionów. Najlepszą potrawą okazały się zapiekane hajduckie gołąbki z nadzieniem z surowych ziemniaków… » więcej 2021-07-23, godz. 12:47 Województwo opolskie szuka wykonawcy, który przygotuje dokumentację przedprojektową na potrzeby rewitalizacji linii… Województwo opolskie jako lider wspólnego projektu dla samorządów opolskich i śląskich ogłosiło przetarg w ramach II etapu programu Kolej Plus na wykonanie… » więcej 2021-07-23, godz. 12:15 W marcu napadł z nożem na sklep, teraz został aresztowany 28-latek, który w marcu napadł na sklep i grożąc nożem ukradł pieniądze, został zatrzymany przez policję. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie… » więcej 2021-07-23, godz. 11:00 Raport MZ. Bez nowych przypadków zakażeń i zgonów w naszym regionie. W kraju nieco ponad sto zachorowań [INFOGRAF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Minionej doby nie wykryto żadnego przypadku na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »