Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-03, 16:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Jeszcze w tym roku powstanie miejska łąka kwietna w Głogówku. To nie tylko walory wizualne

Głogówek będzie miał łąkę kwietną - [fot: Facebook gminy]
Głogówek będzie miał łąkę kwietną - [fot: Facebook gminy]
W parku miejskim w Głogówku powstanie w tym roku łąka kwietna. Pomysł władz gminy został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców. Na zamianę w zagospodarowaniu terenu zgodę wyraził już Wojewódzki Konserwator Zabytków.
- Park w Głogówku wzbogaci się o bardzo piękne miejsce, które będzie można odwiedzać już tej wiosny i latem – zapowiada Piotr Bujak, burmistrz Głogówka

- Istnienie łąki kwietnej, oprócz oczywistych walorów wizualnych i takich sensorycznych, ma także bardzo ważny aspekt dla naszego miasta. Każda zieleń staje się w tej chwili zasobem strategicznym miast. Ma bardzo ważną funkcję. Z jednej strony to retencja wody. Z drugiej strony to ochrona swoistej bioróżnorodności oraz różnego rodzaju żyjątek, na obecności których bardzo nam zależy, bo pozytywnie wpływają, nie tylko na egzystencję ludzką, ale także na zachowanie różnorodności biologicznej.

Według pierwszych założeń łąka kwietna w głogóweckim parku będzie miała areał wynoszący blisko 2 hektary i zostanie obsiana miododajnymi kwiatami.
Piotr Bujak

Wiadomości z regionu

2022-08-14, godz. 14:13 Wielkie pożary na południu Francji. W akcji gaśniczej pomagają polscy strażacy, wśród nich opolski oficer prasowy… Około 1500 strażaków rotacyjnie walczy z pożarami lasów na południu Francji. Na miejscu jest 146 strażaków z Polski, którzy przyjechali tam 49 pojazdami… » więcej 2022-08-14, godz. 12:49 W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. ''Wszystkie swoje podróże odbywał z Matką… Tłumy wiernych przybyły do sanktuarium w Kamieniu Śląskim na drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jacka, głównego patrona diecezji opolsk… » więcej 2022-08-14, godz. 12:33 Uwaga, możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy Synoptycy przestrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w regionie opolski. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa. » więcej 2022-08-14, godz. 10:15 "Przedszkole na pewno powstanie". Wójt Domaszowic odpowiada na pogłoski o problemach z realizacją inwestycji Czy budowa nowego przedszkola w Domaszowicach stoi pod znakiem zapytania? Pojawiły się głosy, że gmina nie znajdzie pieniędzy na to, aby dołożyć do inwestycji… » więcej 2022-08-14, godz. 09:18 Odpust św. Jacka, jarmark i zawody w rzucie kamieniem. Dziś w Kamieniu Śląskim główna część obchodów patrona… To wydarzenie przyciąga zawsze tłumy wiernych. W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który… » więcej 2022-08-14, godz. 09:00 We wtorek rusza "burzenie" mostu w Dąbrówce Łubniańskiej na DW 461. Będzie objazd We wtorek (16.08) zamknięty zostanie przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Utrudnienia związane z przebudową przeprawy utrzymają się do końca… » więcej 2022-08-14, godz. 08:42 Trwają przygotowania do gminnych dożynek w Głogówku. Święto plonów odbędzie się na początku września Głogówek przygotowuje się do gminnych dożynek w Oraczach. Radni przeznaczyli 50 tys. złotych na niezbędne remonty przed tym wydarzeniem. » więcej 2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej 2022-08-13, godz. 18:32 Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców… » więcej 2022-08-13, godz. 18:00 Absolwenci Legii Akademickiej już w stopniu kaprala rezerwy. To grupa 53 kobiet i mężczyzn z całej Polski Absolwenci Legii Akademickiej odebrali promocje na stopień kaprala rezerwy. W uroczystości na błoniach Politechniki Opolskiej brała udział grupa 53 kobiet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »