Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-30, 17:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Wojewoda opolski apeluje o przechodzenie na pracę zdalną. Były wicemarszałek sugeruje, by zastanowić się nad szczepionkami z Chin i Rosji

fot. FB województwo opolskie
fot. FB województwo opolskie
fot. FB województwo opolskie
fot. FB województwo opolskie
Wojewoda opolski apeluje do przedsiębiorców o kierowanie pracowników na pracę zdalną. Sławomir Kłosowski zwrócił się z takim apelem podczas dzisiejszej (30.03) sesji sejmiku województwa opolskiego.
- Apeluje do wszystkich zakładów i firm, które mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Niestety po rozmowach z przedsiębiorcami z województwa opolskiego wiem, że nie każdy zakład pracy może sobie na to pozwolić. Ale proszę o to, aby zabezpieczać kadry na wypadek zakażenia - mówił wojewoda.

Podczas sesji pojawił się też wątek szczepienia pracowników sklepów. Były wicemarszałek Roman Kolek przekonywał, że w programie szczepień należy zwrócić uwagę na tę grupę zawodową ze względu na kontakt z dużą liczbą ludzi.

- Zgłoszę ten problem rządowi, natomiast on może się rozwiązać poprzez akcję szczepień powszechnych. Poza tym nie jestem zwolennikiem preferowania niektórych grup zawodowych - odpowiedział wojewoda.

Roman Kolek, który wrócił do zawodu lekarza nie ma wątpliwości, że w szpitalach zwiększy się liczba pacjentów, a przed służbą zdrowia kilka tygodni intensywnej pracy. - Przy tej fali pandemii choroba przebiega dłużej, dlatego w szpitalach może dojść do zapełnienia. Sposobem na ograniczenie problemu jest ograniczanie kontaktów nawet przez osoby zaszczepione i przyspieszenie szczepień.

Roman Kolek stwierdził, że rząd powinien sięgnąć po szczepionki spoza Unii Europejskiej, czyli Rosji i Chin. - Tak, chodzi o te szczepionki, które nie są objęte zakupami przez Unię Europejską - precyzował. - Należy doprowadzić do tego, aby preparaty były dostępne na rynku komercyjnym. Zgłosiłem ten pomysł ministrowi Dworczykowi, ale usłyszałem, że to rozwiązanie na razie nie jest wpisane w strategię działania rządu - mówi obecny radny.

Sławomir Kłosowski pytany przez o dostępność szczepionek w naszym regionie zapewnił: - Jeśli tylko dotrą (z UE) do naszego kraju to będziemy mieć pełne zabezpieczenie, o co zadbają koordynatorzy powiatowi.

Sławomir Kłosowski dodał, że do NFZ zgłoszono także lekarzy, którzy mają podjąć się tego zadania - U nas pójdzie to bez zbędnej zwłoki - zapewnił.

Radny Mniejszości Niemieckiej pozytywnie odniósł się także do działań obecnego wojewody. - Dostrzegam podejście Sławomira Kłosowskiego do personelu medycznego, które zasługuje na szacunek i uznanie, ponieważ podziękowania z jego strony za pracę kadrze medycznej jest potrzebne - mówił samorządowiec.

Dodajmy, że była to pierwsza od pięciu lat wizyta wojewody na sesji sejmiku.

Tymczasem dzisiaj (30.03) rząd przedstawił plan przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień. Michał Dworczyk zapowiedział, że od 12 kwietnia rozszerzy się dostęp do szczepień na koronawirusa dla młodszych roczników.
Sławomir Kłosowski, Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »