Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-23, 18:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Młodzi chemicy powalczą o laury w X konkursie "Chemiczna głowa"

Młodzi chemicy powalczą o laury w X konkursie "Chemiczna głowa" [fot. materiały organizatora]
Młodzi chemicy powalczą o laury w X konkursie "Chemiczna głowa" [fot. materiały organizatora]
Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych będą mieli okazję sprawdzić swoją znajomość chemii. Jutro (24.03) rozpoczyna się jubileuszowy X konkurs „Chemiczna Głowa”, organizowany przez Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu.
- Zmagania młodych chemików podzielone są na dwa dni. Pierwszego spotykamy się on-line – mówi Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół numer 3. - Część teoretyczna odbędzie się za pomocą platformy Teams. Etap drugi to część praktyczna, odbędzie się w czwartek, 25 marca, w naszej auli. Konkurs odbywa się od 10 lat i jest pięknym pokazaniem cudownej chemii, trudnej lecz fascynującej.

Zmagania laboratoryjne będą odbywały się przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

Sponsorem nagród i patronem konkursu jest Grupa Azoty ZAK S.A.

- Towarzyszymy temu konkursowi od początku i nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej – mówi Iwona Drozdowicz-Tomaszek z ZAK-u. - Ten konkurs to bardzo wartościowa inicjatywa, która pobudza zainteresowanie chemią wśród uczniów szkół podstawowych, a że nasze miasto, to miasto chemii, więc nasza spółka chce wspierać edukację chemiczną na wszystkich etapach kształcenia – od szkół podstawowych, przez średnie, aż do poziomu szkół wyższych.

Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.
Adam Kania
Iwona Drozdowicz-Tomaszek

Wiadomości z regionu

2021-06-17, godz. 19:45 Miliony na fotowoltaikę w Opolu. Chodzi o oszczędności w... parafii katedralnej Ponad 4 miliony złotych otrzymała parafia katedralna w Opolu na termomodernizację 4 obiektów. Dotyczy to Katedry Opolskiej, Domu Parafialnego, plebanii i kościoła… » więcej 2021-06-17, godz. 18:58 Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet. "Nie mam sobie nic do zarzucen… - Decyzja radnych jest niesprawiedliwa - tak wynik dzisiejszych (17.06) głosowań w sprawie wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu… » więcej 2021-06-17, godz. 18:45 Nie tędy droga! Samochodem na wyspę Bolko w Opolu przez most dla pieszych i rowerzystów Wjechać samochodem na most przeznaczony dla pieszych i rowerzystów? Żaden problem. Do takiej sytuacji doszło na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu, który… » więcej 2021-06-17, godz. 18:43 Mieszkańcy bloku w Nowych Gołuszowicach apelują o pomoc. Kto posprząta mieszkanie po zmarłym lokatorze? "Jak przychodzi… W jednym z budynków mieszkalnych w Nowych Gołuszowicach przez kilka dni leżało ciało zmarłego mężczyzny. - Od tego czasu w całym bloku unosi się fetor… » więcej 2021-06-17, godz. 18:00 Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet Burmistrz Brzegu bez wotum zaufania i absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Decyzję w tej sprawie podjęli dziś (17.06) miejscy radni. » więcej 2021-06-17, godz. 18:00 Dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Startuje nowa kampania Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior" w Opolu Napis senior na żółtym tle ozdobiony zielonymi elementami - tak prezentuje się specjalna naklejka dla opolskich seniorów-kierowców. Oznaczenie warto umieścić… » więcej 2021-06-17, godz. 17:30 Na nyski rower miejski trzeba będzie poczekać jeszcze 2 lata Mieszkańcy Nysy muszą jeszcze poczekać na uruchomienie systemu rowerów miejskich. Pierwsze stacje z jednośladami pojawią się w mieście najprawdopodobniej… » więcej 2021-06-17, godz. 17:18 Między Smarchowicami Wielkimi a Namysłowem wprowadzono kolejne wahadło Na drodze krajowej 39 pojawiły się kolejne utrudnienia dla kierowców. W związku z przebudową skrzyżowania DK 39 z drogą wojewódzką 454 w Smarchowicach… » więcej 2021-06-17, godz. 16:01 Do wieczora można zaszczepić się przeciw COVID-19 na Uniwersytecie Opolskim. "Lepszy jeden dzień bólu ręki, niż… Trwa jednodniowa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2021-06-17, godz. 16:00 Zabójstwo w Kluczborku. 32-latka ugodziła nożem partnera, przyznała się do zbrodni Zarzut zabójstwa usłyszała 32-letnia mieszkanka Kluczborka po odnalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w mieście. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »