Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-21, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Najmłodsi wracają na lekcje on-line, są jednak wyjątki. Świetlice dla dzieci, których rodzice są "zaangażowani w walkę z COVID-19"

Szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Od poniedziałku (22.03) w klasach I-III szkół podstawowych wraca zdalne nauczanie. To część nowych obostrzeń wprowadzonych przez ministra zdrowia, które mają zahamować wzrost zachorowań na COVID-19. Przypomnijmy, to była jedyna grupa uczniów, która uczyła się stacjonarnie po złagodzeniu sanitarnych restrykcji w połowie stycznia.
- Od poniedziałku (22.03) będzie obowiązywała nauka zdalna z wyjątkiem szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, międzyszkolnych ośrodków sportowych. Czyli wracamy do sytuacji, która miała miejsce podczas drugiej fali koronawirusa. Te rozwiązania będą obowiązywały do 11 kwietnia. Jest to 11 dni takiej nauki szkolnej. Miejmy nadzieję, że do tego czasu sytuacja się zmieni i będziemy mogli wprowadzać inne rozwiązania - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty.

Nadal stacjonarnie mogą być realizowane zajęcia praktyczne i konsultacje dla uczniów. - Dla dzieci pracowników służb medycznych i osób zaangażowanych w walkę z COVID-19 nadal będą prowadzone zajęcia świetlicowe - dodaje Michał Siek.

- Tutaj jest taka nowość, która polega na tym, że dyrektorzy szkół są zobligowani do zorganizowania nauczania tym dzieciom, które przebywają w świetlicy. Ponieważ w poprzednich okresach dochodziło do takiej sytuacji, że dzieci do godziny 16:00 przebywały w świetlicach, a później po południu musiały się uczyć.

Przypomnijmy, że rodzice dzieci do 8. roku życia oraz starszych dzieci z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca. Jak informuje rzecznik opolskiego ZUS prawo do tego ekstraświadczenia zostało ponownie przedłużone.
Michał Siek cz.1
Michał Siek cz.2

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »