Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-14, 10:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Ciepielowice w gminie Dąbrowa czekają zmiany. Centrum miejscowości zostanie zrewitalizowane

Ciepielowice [fot. archiwum gminy]
Ciepielowice [fot. archiwum gminy]
Centrum Ciepielowic w gminie Dąbrowa doczeka się rewitalizacji. Teren zostanie uporządkowany i umocniony, wytyczone zostaną alejki, pojawią się również nasadzenia. Dodatkowo podkreślony zostanie historyczny charakter miejscowości.
Jak tłumaczy Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy do tej pory problemem były kwestie własnościowe. To uniemożliwiało jakiekolwiek działania.

- Własnościowo było to niemożliwe do realizacji w krótkim czasie – mówi Gołębiowska-Jarek. – Gmina zajęła się porządkowaniem spraw formalno-prawnych i własnościowych, tak aby można było to miejsce zrewitalizować. Udało się nam również pozyskać pierwsze finansowanie tego zadania. One są niewystarczające do pełnej rewitalizacji tego terenu. Jednak są to pierwsze kroki.

Prace będą prowadzone na 60 arach. Po ich zakończeniu centrum Ciepielowic ma być bardziej przyjazne mieszkańcom.

- Wiemy, że mieszkańcy od lat sami starali się wykonać tam wiele prac, a teraz wykonamy to kompleksowo – zaznacza Katarzyna Gołębiowska-Jarek. – To jest centrum miejscowości, które powinno być wizytówką i pełnić swoją rolę wypoczynkową. Obecnie nie ma miejsca nawet na ławki, nie ma tam możliwości spędzenia czasu. Chodzi o to, żeby nie tylko cieszyło oko, ale było również przyjazne dla środowiska i człowieka.

Prace mają kosztować 175 tysięcy złotych. Gmina pieniądze pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Borów Niemodlińskich. Inwestycje mają rozpocząć się w Ciepielowicach na początku przyszłego roku. Jak szacuje gmina Dąbrowa do pełnej rewitalizacji potrzebna byłaby kwota około 350 tysięcy złotych.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2021-09-22, godz. 21:15 Raport dnia. Ponad 100 uczniów z Opola trafiło na kwarantannę. W całej Polsce zaraziło się blisko 900 osób, jest… 12 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (22.09) o 882 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-22, godz. 21:00 Walce: urzędnicy i mieszkańcy wspólnie chcą stworzyć strategię rozwoju gminy Gdzie mają być tereny inwestycyjne? Czy trzeba budować nowe przedszkole, a może bardziej potrzebny jest ośrodek rehabilitacji albo świetlica wiejska? Odpowiedzi… » więcej 2021-09-22, godz. 19:30 5 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie w Kluczborku. Sprawca ma zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczyn… Na pięć lat pozbawienia wolności skazał dziś (22.09) Sąd Okręgowy w Opolu Dariusza L. za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała Krzysztofa K. w Kluczbo… » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:30 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:00 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej 2021-09-22, godz. 14:33 Powstanie nowy ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt. Nadleśnictwo Opole wspomaga fundację Avi Dzięki tej współpracy powstanie pierwszy profesjonalny ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt w województwie opolskim. Dziś (22.09) Nadleśnictwo Opole… » więcej 2021-09-22, godz. 13:34 Opole: MZK przygotowuje się do przyjęcia nowych autobusów elektrycznych. Rusza budowa instalacji Zajezdnia MZK w Opolu rozpoczyna budowę infrastruktury energetycznej. Będzie ona głównie służyć ładowaniu 5 nowych autobusów zeroemisyjnych, które do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »