Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-08, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Nauczyciele ze szkół podstawowych zostaną doposażeni w sprzęt do zdalnej nauki. Laptopy trafią do blisko 400 szkół

komputer [fot. Flickr]
komputer [fot. Flickr]
Samorząd województwa opolskiego zakupił blisko 5 tysięcy laptopów do nauki zdalnej [fot. Mariusz Chałupnik]
Samorząd województwa opolskiego zakupił blisko 5 tysięcy laptopów do nauki zdalnej [fot. Mariusz Chałupnik]
Blisko 5 tysięcy laptopów trafi do nauczycieli szkół publicznych, niepublicznych i specjalnych, aby realizować naukę zdalną. Zakup został sfinansowany przez zarząd województwa opolskiego, a od południa sprzęt jest dostarczany do placówek.
Z nowych komputerów skorzystają nauczyciele z 382 szkół Opolszczyzny.

- Zakupionych laptopów nie wystarczy dla wszystkich nauczycieli, dlatego przyjęliśmy pewien klucz w ich dystrybucji - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Zdecydowaliśmy, że nasze szkoły podstawowe, gminy otrzymają laptopy proporcjonalnie do liczby zatrudnionych nauczycieli. Spotykamy się z wójtami, burmistrzami, prezydentami miast, aby porozmawiać na temat tej dystrybucji i o tym, żeby przyporządkować te laptopy dla nauczycieli, którzy czasami się dublują jeżeli chodzi o miejsce pracy, a czasami otrzymali komputery z innych źródeł.

- Wszystkie szkoły, które objęte są pomocą w ramach tego programu, czyli "Opolskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża", to szkoły które nie są jednostkami samorządu województwa - dodaje Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego. - To pokazuje jak ważna jest rola samorządów. Widzimy, jak potrzebna jest pomoc w tym zakresie i na takie potrzeby reagujemy. Dzięki naszej pomocy doposażamy tych nauczycieli, którzy wcześniej takiej pomocy jeszcze nie otrzymali.

Laptopy w ramach "Opolskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża" kosztowały blisko 15 milionów złotych. Ich zakup został zrealizowany z pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W sumie z regionalnych funduszy unijnych do nauczycieli ze wszystkich typów szkół w województwie trafi ponad 9,5 tysiąca laptopów.
Andrzej Buła
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 22:00 Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek… W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu… » więcej 2021-09-18, godz. 21:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej 2021-09-18, godz. 15:30 "Naszym obowiązkiem jest tu przyjeżdżać". Uroczystości upamiętniające pomordowanych 75 lat temu żołnierzy NSZ… Przed krzyżem brzozowym na terenie dawnego majątku Scharfenberg w Malerzowicach Wielkich rozpoczęły się dziś przed południem (18.09) uroczystości upamiętniające… » więcej 2021-09-18, godz. 15:15 Nowi policjanci ślubowali w Opolu. Przed nimi jeszcze szkolenie W Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki… » więcej 2021-09-18, godz. 15:00 Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że… Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie "Lodołamacze 2021" Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie 'Lodołamacze 2021' w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami stolicy regionu. W niedzielę także piknik sportowo-rekreacyjny W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 19 września ulicami stolicy regionu przejedzie II Opolski Rajd Rowerowy. Wydarzeniu towarzyszyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »