Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-03, 19:45 Autor: Jacek Rudnik

Opole: pierwsze z budowanych centrów przesiadkowych po zachodniej stronie miasta będzie gotowe do wakacji

centrum przesiadkowe Opole Główne foto:MZD/facebook
centrum przesiadkowe Opole Główne foto:MZD/facebook
Budowlańcy wylali 530 metrów sześciennych na konstrukcję tunelu w rejonie dworca Opole Wschodnie [fot.P.Wójtowicz]
Budowlańcy wylali 530 metrów sześciennych na konstrukcję tunelu w rejonie dworca Opole Wschodnie [fot.P.Wójtowicz]
Centrum Przesiadkowe Opole Zachodnie. Teren przed rozpoczęciem prac [fot. Czas na Opole]
Centrum Przesiadkowe Opole Zachodnie. Teren przed rozpoczęciem prac [fot. Czas na Opole]
Opole Zachodnie, Opole Wschodnie i Opole Główne - w takiej kolejności będą przekazywane w użytkowanie budowane centra przesiadkowe w stolicy regionu. O postępach prac w trzech newralgicznych komunikacyjnie punktach miasta mówił w Południowej Loży Radiowej RO rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Adam Leszczyński.
- Przy Opolu Zachodnim na ukończeniu jest obecnie układanie kanalizacji - potwierdził w Południowej Loży Radiowej rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński, odnosząc się do prac przy budowie jednego z trzech centrów przesiadkowych, które jako pierwsze zostanie przekazane w użytkowanie.

Wycięte w tym miejscu drzewa zastąpią nowe nasadzenia - stwierdził. - To jest w sumie 1200 drzew i krzewów liściastych, do tego 1500 sztuk żywopłotu, łąka kwietna i trawniki, także ten teren zmieni się nie do poznania - mówił Adam Leszczyński.

Docelowo przy Opolu Zachodnim, które powinno zostać ukończone najpóźniej w czerwcu powstanie około 300 miejsc parkingowych, a przy nich zostanie zlokalizowana stacja rowerów miejskich, co umożliwi pozostawienie samochodu i dostanie się do centrum ścieżkami rowerowymi.

Trwają też intensywne prace przy centrum przesiadkowym Opole Główne, które powstaje w miejscu dawnego dworca PKS - dodał Adam Leszczyński.

- Mamy szkielet budynku już gotowy teraz trwa betonowanie ramp i posadzek na poszczególnych poziomach konstrukcji, a w przyszłości będziemy mieli kapitalne centrum przesiadkowe w centrum miasta z dodatkowym usprawnieniem dla tych, którzy będą przyjeżdżali do Opola koleją, chwila moment i dostępne będą przystanki autobusowe, stacje rowerowe - wyjaśniał rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Zakończenie budowy centrum przesiadkowego Opole Główne powinno nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wcześniej, bo pod koniec sierpnia tego roku opolanie powinni mieć możliwość skorzystania w nowoczesnego rozwiązania komunikacyjnego we wschodniej części miasta, gdzie powstaje kilkupoziomowe skrzyżowanie na styku ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich.
Adam Leszczyński 01
Adam Leszczyński 02

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów - Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie… » więcej 2021-04-21, godz. 09:45 Kongres programowy partii Porozumienie rozpocznie się w Opolu Opole będzie miejscem inauguracji kongresu programowego partii Porozumienie. Kongres będzie oryginalny, bo nie tylko hybrydowy (w wersji on-line i na żywo)… » więcej 2021-04-21, godz. 08:06 Samochód ciężarowy wjechał w bariery na autostradzie. Droga przejezdna, ale z utrudnieniami [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Punkt Informacji Drogowej podaje, że między węzłami Brzeg a Opole Zachód tir zablokował cześć pasa poł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »