Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-03, 19:45 Autor: Jacek Rudnik

Opole: pierwsze z budowanych centrów przesiadkowych po zachodniej stronie miasta będzie gotowe do wakacji

centrum przesiadkowe Opole Główne foto:MZD/facebook
centrum przesiadkowe Opole Główne foto:MZD/facebook
Budowlańcy wylali 530 metrów sześciennych na konstrukcję tunelu w rejonie dworca Opole Wschodnie [fot.P.Wójtowicz]
Budowlańcy wylali 530 metrów sześciennych na konstrukcję tunelu w rejonie dworca Opole Wschodnie [fot.P.Wójtowicz]
Centrum Przesiadkowe Opole Zachodnie. Teren przed rozpoczęciem prac [fot. Czas na Opole]
Centrum Przesiadkowe Opole Zachodnie. Teren przed rozpoczęciem prac [fot. Czas na Opole]
Opole Zachodnie, Opole Wschodnie i Opole Główne - w takiej kolejności będą przekazywane w użytkowanie budowane centra przesiadkowe w stolicy regionu. O postępach prac w trzech newralgicznych komunikacyjnie punktach miasta mówił w Południowej Loży Radiowej RO rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Adam Leszczyński.
- Przy Opolu Zachodnim na ukończeniu jest obecnie układanie kanalizacji - potwierdził w Południowej Loży Radiowej rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński, odnosząc się do prac przy budowie jednego z trzech centrów przesiadkowych, które jako pierwsze zostanie przekazane w użytkowanie.

Wycięte w tym miejscu drzewa zastąpią nowe nasadzenia - stwierdził. - To jest w sumie 1200 drzew i krzewów liściastych, do tego 1500 sztuk żywopłotu, łąka kwietna i trawniki, także ten teren zmieni się nie do poznania - mówił Adam Leszczyński.

Docelowo przy Opolu Zachodnim, które powinno zostać ukończone najpóźniej w czerwcu powstanie około 300 miejsc parkingowych, a przy nich zostanie zlokalizowana stacja rowerów miejskich, co umożliwi pozostawienie samochodu i dostanie się do centrum ścieżkami rowerowymi.

Trwają też intensywne prace przy centrum przesiadkowym Opole Główne, które powstaje w miejscu dawnego dworca PKS - dodał Adam Leszczyński.

- Mamy szkielet budynku już gotowy teraz trwa betonowanie ramp i posadzek na poszczególnych poziomach konstrukcji, a w przyszłości będziemy mieli kapitalne centrum przesiadkowe w centrum miasta z dodatkowym usprawnieniem dla tych, którzy będą przyjeżdżali do Opola koleją, chwila moment i dostępne będą przystanki autobusowe, stacje rowerowe - wyjaśniał rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Zakończenie budowy centrum przesiadkowego Opole Główne powinno nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wcześniej, bo pod koniec sierpnia tego roku opolanie powinni mieć możliwość skorzystania w nowoczesnego rozwiązania komunikacyjnego we wschodniej części miasta, gdzie powstaje kilkupoziomowe skrzyżowanie na styku ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich.
Adam Leszczyński 01
Adam Leszczyński 02

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »