Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Za rok ma być gotowa koncepcja przebudowy stadionu miejskiego w Namysłowie

Stadion Miejski w Namysłowie [fot. NOSiR]
Stadion Miejski w Namysłowie [fot. NOSiR]
Namysłów przygotowuje się do stworzenia dokumentacji przebudowy stadionu miejskiego. Miastu udało się pogodzić potrzeby sportowców z dbałością o środowisko.
Do tej pory problem stanowiło sąsiedztwo drzew, które przy realizowaniu dotychczasowej koncepcji modernizacji stadionu musiałyby zostać wycięte. Samorząd otrzymał nawet zgodę na usunięcie części z nich. Jak jednak wskazuje burmistrz Bartłomiej Stawiarski, w ostatnim czasie udało się wypracować mniej inwazyjne rozwiązanie.

- Pierwotnie była koncepcja, żeby zmodernizować stadion jako płytę główną plus boiska treningowe. Natomiast my w tej chwili kończymy projekt na boiska treningowe przy ulicy Braterskiej, tam gdzie ta słynna wielka hala miała stać. Tam chcemy zrobić boiska treningowe, jedno o naturalnej nawierzchni, drugie o sztucznej, po to aby nie musieć tego robić na stadionie, wtedy nie będziemy musieli wycinać drzew - tłumaczy burmistrz Namysłowa.

Na zmianę miały wpływ także względy finansowe, gdyż koszt wycięcia drzew oraz niwelacji terenu pod boiska treningowe przy stadionie szacowano nawet na około 2 milionów złotych.

W budżecie miasta zapisano 250 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji budowlanej. Magistrat przewiduje, że stworzenie projektu potrwa około roku. W jego założeniach znajdzie się przygotowanie boiska piłkarskiego pod wymogi III ligi, a także lekkoatletycznego, które umożliwi organizację zawodów wyższej rangi.

Dodajmy, że to niejedyna w ostatnim czasie inwestycja w namysłowski sport. Oprócz przyszkolnych boisk, czy obiektów treningowych, w ostatnich dniach magistrat podpisał także umowę z wykonawcą remontu hali zapaśniczego Orła. Z kolei starostwo jeszcze w styczniu wybrało firmę, która zmodernizuje boisko przy liceum.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 14:43 "Mieszkańcy mają prawo, by złożyć hołd polskim patriotom”. Konferencja prasowa Violetty Porowskiej przed pomnikiem… Wraca temat napisu na tablicy, która miała zawisnąć na pomniku przy placu Wolności w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-04-21, godz. 14:40 Prezydent Andrzej Duda 2 maja odwiedzi Górze św. Anny. To część obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śl… Prezydent Andrzej Duda przyjedzie 2 maja na Górę św. Anny. Weźmie udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego… » więcej 2021-04-21, godz. 14:15 1% podatku zostaw na Opolszczyźnie Do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Warto przekazać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, zwłaszcza te, które działają na terenie… » więcej 2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »