Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-24, 13:59 Autor: Piotr Wójtowicz

Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46

Obwodnica Niemodlina na półmetku [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Niemodlina na półmetku [fot.P.Wójtowicz]
Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy się z drogą krajową 46 i drogą wojewódzką 435. By przyspieszyć prace, ruch przełożono na drogę tymczasową, jednak w styczniu pojawiły się na niej uszkodzenia. Firma Mota Engil, która wybudowała objazd, od kilku tygodni uzupełnia ubytki betonem, a podczas prac wprowadza ruch wahadłowy. Taka organizacja ruchu sprawia, że w godzinach szczytu komunikacyjnego na trasie Nysa - Opole tworzą się korki.
Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu Agata Andruszewska zapewnia, że na początku marca problem ma zostać rozwiązany. - Z deklaracji wykonawcy wynika, że na początku marca, gdy z produkcją ruszą otaczarnie, będzie możliwe dostarczenie masy bitumicznej i wówczas w miejscu ubytków ma zostać położona nowa nakładka - mówi Agata Andruszewska.

Jak się dowiedzieliśmy, podstawa jezdni tymczasowej, która powstała w niecce stawu, została usypana z ziemi i po przyjściu mrozów, a później odwilży w nawierzchni pojawiły się spękania i zapadnięcia.

Rzecznik GDDKiA przeprasza za utrudnienia w ruchu i zapewnia, że z tej drogi kierowcy będą korzystać tylko do momentu zakończenia budowy obwodnicy Niemodlina. - To miejsce (bypas) jest placem budowy, dlatego wyczulamy kierowców, że tam obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Niezależnie od tego, przypominamy, że to po stronie wykonawcy leży odpowiedzialność za bieżącą sytuację na tej drodze.

W jakich dniach i godzinach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu? O to zapytaliśmy przedstawiciela firmy Mota Engil. W odpowiedzi wyjaśniono, że wszelkie informacje odnośnie utrudnień w Sosnówce przekazywane są do Punku Informacji Drogowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu informuje natomiast, że osoby, które uszkodziły swoje pojazdy na bypassie swoje roszczenia powinny zgłaszać do siedziby firmy Mota Engil w Niemodlinie przy ulicy Opolskiej 39.
Agata Andruszewska 01
Agata Andruszewska 02

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 12:41 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek szczepionki przeciw COVID-19. "Udało się zachować… Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów - Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie… » więcej 2021-04-21, godz. 09:45 Kongres programowy partii Porozumienie rozpocznie się w Opolu Opole będzie miejscem inauguracji kongresu programowego partii Porozumienie. Kongres będzie oryginalny, bo nie tylko hybrydowy (w wersji on-line i na żywo)… » więcej 2021-04-21, godz. 08:06 Samochód ciężarowy wjechał w bariery na autostradzie. Droga przejezdna, ale z utrudnieniami [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Punkt Informacji Drogowej podaje, że między węzłami Brzeg a Opole Zachód tir zablokował cześć pasa poł… » więcej 2021-04-21, godz. 07:00 Od dziś w Nysie będzie można lepiej poznać początki rolniczej Solidarności. "Nie tylko robotnicy chcieli mieć swoją… Nysa będzie gospodarzem wystawy 'Tu rodziła się Solidarność Rolników' przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Plansze upamiętniające wydarzenia… » więcej 2021-04-21, godz. 07:00 USK w Opolu chce wybudować Uniwersyteckie Centrum Sercowo-Naczyniowe. Potrzebne jest wsparcie z Krajowego Planu Odbud… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu chce wybudować Uniwersyteckie Centrum Sercowo-Naczyniowe, które w jednym miejscu skupi wszystkie oddziały zabiegowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »