Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-17, 20:10 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg: na rondo nie ma szans, ale będzie zmiana w działaniu sygnalizacji na obwodnicy

Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy Brzegu z DW401 [fot. Daniel Klimczak]
Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy Brzegu z DW401 [fot. Daniel Klimczak]
Sygnalizacja świetlna na obwodnicy Brzegu będzie przeprogramowana, by ograniczyć ryzyko kolejnych zdarzeń drogowych. Na razie jednak nie ma szans przebudowę samego skrzyżowania.
Planowane zmiany to odpowiedź na wniosek brzeskich społeczników. W piśmie wysłanym w ubiegłym miesiącu do zarządcy drogi domagali się oni budowy ronda lub chociaż zmian zasad działania sygnalizacji. Na miejscu prowadzone były obserwacje i jak wskazuje pełniący obowiązki dyrektora opolskiego oddziału GDDKiA Rafał Pydych, zarządca drogi przychylił się do części sugestii mieszkańców.

- My nie pozostajemy bierni obecnej sytuacji i zlecimy opracowanie zmiany projektu sygnalizacji świetlnej, co powinno poprawić warunki widoczności, w szczególności pojazdów nadjeżdżających od strony Opola - zapowiada.

Jak wskazuje GDDKiA, w ostatnim czasie na skrzyżowaniu krajowej "94" i wojewódzkiej "401" zmniejszyła się skala zdarzeń drogowych, które obecnie przybierają jedynie formę kolizji. Te zaś powodowane mają być głównie wymuszaniem pierwszeństwa przez kierowców jadących od strony Wrocławia, którzy skręcają w stronę miasta. Mimo to, zarządca argumentuje, że na razie nie ma wystarczających przesłanek do budowy w tym miejscu ronda.

- Udział pojazdów skręcających w lewo wynosi około 15 procent. Tutaj warto dodać, że ronda budowane są w sytuacji, gdy ten udział pojazdów skręcających w lewo jest znaczący do kierunku głównego - wyjaśnia Rafał Pydych.

Nie bez znaczenia są także koszty takiej inwestycji. Według szacunków GDDKiA, mogłyby one wynieść nawet około 10 milionów złotych.
Rafał Pydych
Rafał Pydych

Wiadomości z regionu

2021-04-13, godz. 21:45 Raport dnia: 214 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 osób. Spada liczba zakażeń, ale śmiertelność… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 16 osób potwierdzono dziś (13.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej 2021-04-13, godz. 15:00 Kwarantanna w przedszkolu nr 10 w Brzegu. Zajęcia stacjonarne w jednej z grup częściowo zawieszone Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »