Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-26, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Zjazd z obwodnicy do centrum Brzegu powstanie na skrzyżowaniu z ulicą Wrocławską. O takie rozwiązanie zabiegały m.in władze miasta

GDDKiA przygotowała warianty budowy obwodnicy Brzegu [GDDKiA]
GDDKiA przygotowała warianty budowy obwodnicy Brzegu [GDDKiA]
Droga [fot. Daniel Klimczak]
Droga [fot. Daniel Klimczak]
Władze Brzegu z zadowoleniem przyjęły decyzję o planowanym przebiegu obwodnicy miasta. Po rozmowach z GDDKiA, udało się wypracować nową lokalizację skrzyżowania z drogą prowadzącą do centrum miasta.
Spośród kilku wariantów przebiegu drogi, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jako najbardziej dogodny wskazała ten oznaczony symbolem 1D. Pełniący obowiązki zastępcy dyrektora ds. inwestycji w opolskim oddziale dyrekcji Marcin Bronkiewicz zapowiada, że wówczas obwodnica miałaby początek na obecnym skrzyżowaniu dróg numer 39 i 94.

- Tam zostanie wybudowane rondo. Zakłada się również modernizację około kilometrowego odcinka w pobliżu miejscowości Zielęcice, poprzez między innymi budowę ekranów akustycznych, jak również rozbudowę skrzyżowania z ulicą Małujowicką - tłumaczy.

Ronda powstałyby także na łuku DK 94, skąd poprowadzona ma zostać nowo wybudowana droga, a także na jej skrzyżowaniach z ulicą Wrocławską, drogą powiatową między Michałowicami a Myśliborzycami oraz na końcu obwodnicy, między Michałowicami a Lubszą.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wskazuje, że o taki przebieg początkowego odcinka obwodnicy zabiegał tamtejszy magistrat. W opinii samorządowca, rozwiązanie zapewni między innymi wyższy poziom bezpieczeństwa.

- W pierwszym wariancie zjazd do miasta był nie od strony Wrocławskiej, tylko od strony ulicy Oławskiej. Myśmy po sytuacji powodziowej pokazywali zdjęcia, nie akceptując tego rozwiązania z uwagi na to, że przy stanie wody 6,20, myśmy właściwie byli przygotowani do zamknięcia śluzy na ulicy Oławskiej. Oprócz tego ulica Oławska jest ulicą wąską, bardzo mocno zabudowaną - wyjaśnia.

Władze miasta zauważają także, że dzięki takiemu rozwiązaniu, wyjazd od strony ulicy Wrocławskiej najprawdopodobniej zyska bezkolizyjny przejazd nad torami kolejowymi.

Wybrany wariant przebiegu obwodnicy musi teraz uzyskać pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, która oznaczać będzie, że inwestycja nie zagraża naturze.
Marcin Bronkiewicz
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-01-25, godz. 09:10 Po 10 latach wróciły pociągi na linię Rudziniec - Sławięcice. "Na trasie kursuje dwukrotnie więcej składów niż… Zakończyła się przebudowa kolejowej linii towarowej łączącej województwo śląskie z Opolszczyzną. Na liniach Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare… » więcej 2021-01-25, godz. 07:23 Niemodlin: potrącenie na przejściu dla pieszych [AKTUALIZACJA] Do zdarzenia doszło w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46. Na przejściu samochód ciężarowy potrącił pieszego. » więcej 2021-01-25, godz. 06:45 Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów. Jak się przygotować do wizyty w punkcie szczepień? W całym kraju, także w naszym regionie rozpoczyna się akcja szczepień seniorów przeciwko COVID-19. Przypomnijmy, że wcześniej osoby te musiały się zarejestrować… » więcej 2021-01-24, godz. 20:15 Dwa boiska w gminie Walce z nowym oświetleniem Dzięki zaangażowaniu sportowców, bez wielkich kosztów, można prowadzić wieczorne rozgrywki na głównym boisku w Walcach oraz na treningowym w Kromołow… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Droga krajowa 46 Nysa - Opole w Pakosławicach zablokowana po zderzeniu dwóch osobówek [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, mamy utrudnienia w Pakosławicach w powiecie nyskim. Na drodze krajowej 46 Nysa - Opole tuż przed 18:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń i zgonów. Od poniedziałku szczepienia seniorów, wolnych terminów do końca marca… 104 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-24, godz. 19:45 Śmierć 40-letniego rowerzysty na DK46 w Niemodlinie Nie żyje rowerzysta, który przewrócił się dziś (24.01) po godz. 16.00 w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46 Nysa - Opole. » więcej 2021-01-24, godz. 18:09 Jutro rusza akcja szczepień przeciw SARS-CoV-2 skierowana do seniorów. Wszystkie terminy do końca marca zajęte W poniedziałek (25.01) rozpoczynają się szczepienia osób powyżej 70. roku życia. Proces będzie prowadzony w ponad 5 tysiącach punktów w kraju. Wszystkie… » więcej 2021-01-24, godz. 17:15 Opole: "Chcemy pomagać naszym uczniom". Rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych odwołuje Walentynkowy Bal Charytatywny… Za miesiąc miał się odbyć po raz trzeci Walentynkowy Bal Charytatywny 'Bal Serc'. Jednak ze względu na pandemię zostaje on przesunięty. Na razie nie wiadomo… » więcej 2021-01-24, godz. 16:15 Testy na koronawirusa robią od ręki, nie trzeba się rejestrować Osoby, które zostały skierowane na test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Kędzierzynie-Koźlu, nie muszą się rejestrować telefonicznie, żeby to zrobić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »