Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-21, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeżanie domagają się budowy ronda lub przeprojektowania sygnalizacji na obwodnicy

Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy Brzegu z DW401 [fot. Daniel Klimczak]
Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy Brzegu z DW401 [fot. Daniel Klimczak]
Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy Brzegu z DW401 [fot. Daniel Klimczak]
Sygnalizacja na skrzyżowaniu obwodnicy Brzegu z DW401 [fot. Daniel Klimczak]
Społecznicy z Brzegu domagają się zmian na skrzyżowaniu obwodnicy miasta z wojewódzką "401" w okolicach Żłobizny. Funkcjonująca tam od ponad 2 lat sygnalizacja świetlna, ich zdaniem, nie spełnia wystarczająco dobrze swojej roli.
Jednym z powodów podjęcia działań był niedawny wypadek w tym miejscu. Prezes Stowarzyszenia Razem Dla Powiatu Brzeskiego Tomasz Kubiak wskazuje jednak, że to niejedyna niebezpieczna sytuacja na skrzyżowaniu, a winna może być niewłaściwa organizacja ruchu.

- Podczas skręcania w ulicę Makarskiego w Brzegu, jadąc od strony Wrocławia, kiedy na lewoskręcie od strony Opola stoi samochód, ciężko jest cokolwiek zobaczyć. Obserwowaliśmy już od pewnego czasu niebezpieczne sytuacje. Po wypadku, w którym ucierpiała dwójka dzieci, zdecydowaliśmy, że trzeba po prostu interweniować - przekonuje.

Działacze domagają się przebudowy skrzyżowania na rondo lub przynajmniej przeprojektowania sygnalizacji w taki sposób, by pracowała ona w trybie bezkolizyjnym. W tej sprawie wysłali pismo do opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik instytucji Agata Andruszewska zapowiada, że wnioski mieszkańców nie pozostaną bez reakcji zarządcy drogi.

- Przyglądamy się sprawie oraz analizujemy przyczyny powstałych zdarzeń na tym odcinku. Na początku przyszłego tygodnia odbędzie się wizyta pracowników wydziału bezpieczeństwa ruchu drogowego, która będzie miała na celu przeprowadzenie wizji w terenie pod kątem prawidłowości oznakowania, funkcjonowania sygnalizacji świetlnej oraz zachowania kierowców - zapewnia.

Przypomnijmy, że sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych dróg uruchomiono w sierpniu 2018 roku. Inwestycja kosztowała pól miliona złotych.
Tomasz Kubiak
Agata Andruszewska

Wiadomości z regionu

2021-03-04, godz. 20:30 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i regionie. Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19 1 zgon i 266 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Zima wraca na Opolszczyznę? IMGW ostrzega przed oblodzeniem i opadami śniegu Niskie temperatury wystąpią w całym regionie, a opady śniegu na południu Opolszczyzny. » więcej 2021-03-04, godz. 19:45 Braki kadrowe już są, a za dwa lata problem będzie znacznie poważniejszy. OCRM apeluje o utworzenie kierunku ratownik… Za 2 - 3 lata może zabraknąć ratowników medycznych. Czarny scenariusz kreśli Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Jego władze wnioskują do przedstawicieli… » więcej 2021-03-04, godz. 19:18 4 marca to Światowy Dzień Otyłości. Pandemia nie pomaga w walce z kilogramami Trzy na pięć osób w Polsce mają problem z nadwagą lub z otyłością. Specjaliści alarmują, że ten problem coraz częściej dotyka dzieci. Według Światowej… » więcej 2021-03-04, godz. 19:00 "Są umowne zgody i pozwolenia na wykonywane prace". Ciąg dalszy sprawy wycinki drzew na Pasiece w Opolu, rzecznik PKP… 'Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami'. To komentarz PKP Polskich Linii Kolejowych odnośnie wycinki 6 młodych i zdrowych… » więcej 2021-03-04, godz. 17:30 Policjanci przeprowadzili na drogach Opola i powiatu akcję "Prędkość" Zbyt szybka jazda jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Opolu przeprowadzili więc wczoraj akcję… » więcej 2021-03-04, godz. 17:10 Agnieszka Zagola ma już nową pracę. Teraz będzie kierowała służbą zdrowia Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Po tym jak w lutym zwolniono ją z funkcji wiceprezesa spółki Zamek Moszna, ofertę… » więcej 2021-03-04, godz. 17:00 Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. "Ciągle uczyliśmy się tego wirusa" 4 marca 2020 roku potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu pierwszy pacjent z COVID-19… » więcej 2021-03-04, godz. 16:00 W szpitalu tymczasowym w Opolu zainstalowano komory do dezynfekcji. Zwiększą bezpieczeństwo personelu i pacjentów W szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu zainstalowano specjalne komory dekontaminacyjne. Urządzenia znajdują się na granicy strefy skażonej (czerwonej) i bezpiecznej… » więcej 2021-03-04, godz. 15:47 Zakażenia koronawirusem w opolskiej szkole i kolejnym przedszkolu Ratusz informuje, że przypadki koronawirusa potwierdzono w dwóch placówkach edukacyjnych Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »