Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-17, 09:39 Autor: Magdalena Szybińska

Eksperci ostrzegają przed trzecią falą koronawirusa. USK w Opolu szykuje się na zwiększoną liczbę zachorowań

Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Dariusz Madera [fot. Marcin Boczek]
Dariusz Madera [fot. Marcin Boczek]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
- W województwie opolskim jeszcze nie widać zmiany trendu dotyczącego epidemii. Na Opolszczyźnie wskaźnik zakażeń wciąż jest na niskim poziomie - przyznał w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera.
- Patrząc na informacje płynące z kraju można zaobserwować zmianę trendu. Może jeszcze nie w naszym województwie, bo jeżeli popatrzymy na liczbę zakażonych, na wskaźnik liczby osób zakażonych na 10 tysięcy osób, to wynosi on u nas 0,5. To oznacza, że nie ma jeszcze takiej sytuacji w naszym województwie. Ale jeśli popatrzymy na województwa północne, to ten wskaźnik jest tam (w warmińsko-mazurskim) na poziomie 4,34 i tam jednak epidemia jest coraz mocniejsza - powiedział Dariusz Madera.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prowadzi dla pacjentów covidowych szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Opolu. 15 lutego zwiększono liczbę łóżek. Obecnie w CWK jest 28 łóżek ogólnych i 10 intensywnej opieki. - Ta liczba łóżek wystarcza na razie. Mamy teraz 21 pacjentów ogólnych, czyli nie mamy stu procent zapełnienia. Patrząc jednak na nadchodzącą trzecią falę koronawirusa musimy tę liczbę łóżek zwiększyć - dodaje Madera.

USK w Opolu wciąż prowadzi rekrutację medyków do pracy w szpitalu tymczasowym. Do pracy w tym miejscu zgłasza się kadra także z województwa śląskiego i dolnośląskiego.
Dariusz Madera 1
Dariusz Madera 2

Wiadomości z regionu

2021-04-18, godz. 20:10 Gmina Leśnica chce doprowadzić internet do każdej sali szkolnej Na razie uczniowie lekcje mają zdalnie, przez internet, ale nie wiadomo w jakiej formie zajęcia będą prowadzone po wakacjach. Możliwe, że w formie hybrydowej… » więcej 2021-04-18, godz. 19:45 Raport dnia: 3 zgony i 407 nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 3 zgony i 407 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-18, godz. 19:16 Podnyska Bioagra kontynuuje program nasadzeń drzew i krzewów. Rośliny mają ograniczyć hałas i zapachy z zakładu Około 850 krzewów i drzew chce zasadzić tegorocznej wiosny podnyska Bioagra. Rośliny mają pomóc w zatrzymywaniu zapachów i dźwięków dobiegających z… » więcej 2021-04-18, godz. 19:00 Seniorzy mogą dokonać spisu powszechnego w centrum "Senior" w Opolu Centrum 'Senior' w Opolu postanowiło pomóc mieszkańcom w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W placówce uruchomiono specjalne dyżury… » więcej 2021-04-18, godz. 17:00 Bezpłatny program dla rodzin dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym “FAScynujące Rodzicielstwo” to projekt mający na celu niesienie pomocy rodzinom z Kędzierzyna-Koźla, które borykają się z problemem FAS, czyli Alkoholowym… » więcej 2021-04-18, godz. 16:00 Fundacja "Flexi Mind" poszukuje chętnych rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych do programu "Opieki wytchnienio… Członkowie rodzin lub opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą starać się o wsparcie w ramach rządowego programu 'Opieki wytchnieniowej'. Ma on na celu odciążenie… » więcej 2021-04-18, godz. 16:00 Strażacy z Boryczy sieją łąki kwietne z nasion od niemieckiej gminy partnerskiej Choć z powodu pandemii mieszkańcy gminy Izbicko i partnerskiego miasta Florstadt nie mogą się wzajemnie odwiedzać, to kontakty się nie urwały. Z inicjatywy… » więcej 2021-04-18, godz. 15:30 Nietoperze zajmą się komarami w kluczborskim parku. Gmina zamontowała na drzewach sto budek lęgowych Sto budek lęgowych dla nietoperzy zamontowano na drzewach Parku Miejskiego w Kluczborku. To projekt zwycięski w trzecim obszarze Kluczborskiego Budżetu Oby… » więcej 2021-04-18, godz. 15:00 Zbierają i pomagają. Kolejna kwesta na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci 'Pola niosące nadzieję' - to hasło tegorocznej akcji prowadzonej przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci… » więcej 2021-04-18, godz. 14:15 Zmarł brygadier Zygfryd Steuer, zasłużony strażak i samorządowiec Nie żyje brygadier Zygfryd Steuer - były zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »