Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-04, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

W szpitalu tymczasowym w Opolu zainstalowano komory do dezynfekcji. Zwiększą bezpieczeństwo personelu i pacjentów

W szpitalu tymczasowym w Opolu zainstalowano specjalne komory do dezynfekcji [fot. mat. USK w Opolu]
W szpitalu tymczasowym w Opolu zainstalowano specjalne komory do dezynfekcji [fot. mat. USK w Opolu]
W szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu zainstalowano specjalne komory dekontaminacyjne. Urządzenia znajdują się na granicy strefy skażonej (czerwonej) i bezpiecznej (zielonej). Takie rozwiązanie pozwoli jeszcze bardziej chronić personel i i pacjentów przed zarażeniem COVID-19.
- Dezynfekcja w takiej kabinie trwa kilka sekund, a polega na tym, że jest w niej wytwarzana specjalna mgiełka o działaniu antybakteryjnym i antywirusowym, która okrywa całą postać. Korzystanie z komór znacznie zwiększa bezpieczeństwo dla personelu i pacjentów, ponieważ dezynfekcji poddawana jest cała osoba, a nie tylko jej ręce - mówi Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Zakup i montaż kabin został sfinansowany przez Opolski Urząd Wojewódzki. Dodajmy, że trzy komory pracują w trybie ciągłym, z kolei czwarta jest w rezerwie. W szpitalu tymczasowym w CWK aktualnie leczonych jest 33 pacjentów z COVID-19.
Edyta Hanszke-Lodzińska

Wiadomości z regionu

2021-04-19, godz. 08:47 Z rocznym poślizgiem ogłoszono konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli gminy Izbicko Decyzją sądu w ubiegłym roku rozwiązany został zespół szkół i przedszkoli gminy Izbicko. Ponad dekadę temu został on powołany z naruszeniem prawa… » więcej 2021-04-19, godz. 08:00 Od dzisiaj ponownie będą otwarte żłobki i przedszkola. Uczniowie co najmniej do 25 kwietnia mają zajęcia zdalne Po kilkutygodniowej przerwie od dzisiaj (19.04) ponownie zostały otwarte żłobki i przedszkola. Otwarcie szkół minister zdrowia uzależnia od liczby potwierdzonych… » więcej 2021-04-19, godz. 07:15 Na opolskim Toropolu startuje dzisiaj punkt masowych szczepień przeciw COVID-19 Punktualnie o godzinie 8.00 rano na rozmrożonym krytym lodowisku Toropol w Opolu rozpocznie działalność pierwszy na Opolszczyźnie punkt masowych szczepień… » więcej 2021-04-18, godz. 20:10 Gmina Leśnica chce doprowadzić internet do każdej sali szkolnej Na razie uczniowie lekcje mają zdalnie, przez internet, ale nie wiadomo w jakiej formie zajęcia będą prowadzone po wakacjach. Możliwe, że w formie hybrydowej… » więcej 2021-04-18, godz. 19:45 Raport dnia: 3 zgony i 407 nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 3 zgony i 407 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-18, godz. 19:16 Podnyska Bioagra kontynuuje program nasadzeń drzew i krzewów. Rośliny mają ograniczyć hałas i zapachy z zakładu Około 850 krzewów i drzew chce zasadzić tegorocznej wiosny podnyska Bioagra. Rośliny mają pomóc w zatrzymywaniu zapachów i dźwięków dobiegających z… » więcej 2021-04-18, godz. 19:00 Seniorzy mogą dokonać spisu powszechnego w centrum "Senior" w Opolu Centrum 'Senior' w Opolu postanowiło pomóc mieszkańcom w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W placówce uruchomiono specjalne dyżury… » więcej 2021-04-18, godz. 17:00 Bezpłatny program dla rodzin dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym “FAScynujące Rodzicielstwo” to projekt mający na celu niesienie pomocy rodzinom z Kędzierzyna-Koźla, które borykają się z problemem FAS, czyli Alkoholowym… » więcej 2021-04-18, godz. 16:00 Fundacja "Flexi Mind" poszukuje chętnych rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych do programu "Opieki wytchnienio… Członkowie rodzin lub opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą starać się o wsparcie w ramach rządowego programu 'Opieki wytchnieniowej'. Ma on na celu odciążenie… » więcej 2021-04-18, godz. 16:00 Strażacy z Boryczy sieją łąki kwietne z nasion od niemieckiej gminy partnerskiej Choć z powodu pandemii mieszkańcy gminy Izbicko i partnerskiego miasta Florstadt nie mogą się wzajemnie odwiedzać, to kontakty się nie urwały. Z inicjatywy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »