Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-15, 18:40 Autor: Mariusz Chałupnik

Administracja skarbowa przygotowała nasze zeznania podatkowe za 2020 rok. Znajdziemy je w sieci

Logowanie do platformy Twój e-PIT [fot. Katarzyna Doros]
Logowanie do platformy Twój e-PIT [fot. Katarzyna Doros]
Można już rozliczyć podatek za ubiegły rok. Po raz trzeci można to zrobić w formie elektronicznej, czyli w usłudze Twój e-PIT. Naszą deklarację podatkową, wypełnioną wstępnie przez administrację skarbową, znajdziemy na stronie internetowej podatki.gov.pl.
Jak informuje Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej przy rejestracji na platformie musimy pamiętać o przygotowaniu kilku niezbędnych danych.

- Trzeba mieć przy sobie swój PESEL albo NIP i datę urodzenia - tłumaczy Jóźwin-Dalecka. - Należy pamiętać o kwocie przychodu z rozliczenia za 2019 rok. Należy mieć przy sobie kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 rok, bo może być sytuacja, że podatnik ma kilka źródeł dochodów. Całe logowanie potwierdza się dodatkowo kwotą nadpłaty lub kwotą podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 rok.

Można również zalogować się poprzez profil zaufany, e-dowód, aplikację mObywatel czy też z bankowość elektroniczną.

Przygotowane arkusze przez administrację skarbową możemy jeszcze uzupełnić i poprawić. Chodzi miedzy innymi o odliczenie od podatku opłat za internet, termomodernizację czy też darowiznę.

- Bardzo popularna jest także ulga prorodzinna - mówi Agnieszka Jóźwin-Dalecka. - Każdy kto wychowuje dziecko, może odliczyć na jedno dziecko kwotę w wysokości 1112,04 złotych. Chyba, że dziecko przyszło na świat w trakcie roku podatkowego, to wtedy należy przeliczyć kwotę miesięczną ulgi przez liczbę miesięcy, podczas których opiekowano się tym dzieckiem.

Termin składania naszych zeznań podatkowych za 2020 rok upłynie 30 kwietnia. Dodajmy, że nadal PIT-y można złożyć także w tradycyjnej, papierowej formie.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka
Agnieszka Jóźwin-Dalecka

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 20:30 Raport dnia: Spada liczba zachorowań na COVID-19. Rusza pilotaż szczepień w zakładach pracy 45 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. W całym kraju przybyło 1109 chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-17, godz. 20:30 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu. MZD planuje budowę m.in. ścieżki rowerowej Będzie nowa trasa dla rowerzystów w Opolu. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej. Chodzi o odcinek… » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Ruszyła IV edycja konkursu na "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu" Instytucje, firmy czy organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do IV edycji konkursu 'Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu'. Konkurs… » więcej 2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »