Radio Opole » Gospodarka
2021-04-16, 07:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z urzędem skarbowym

Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Logowanie do platformy Twój e-PIT [fot. Katarzyna Doros]
Logowanie do platformy Twój e-PIT [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem. PIT za ubiegły rok należy złożyć do 30 kwietnia. Można to zrobić za pomocą usługi elektronicznej Twój e-PIT lub osobiście w placówce urzędu skarbowego. Osoby, które nie otrzymały od pracodawcy deklaracji podatkowej lub ją zgubiły, swojego PIT-a znajdą na stronie internetowej www.podatki.gov.pl.
- Każdy podatnik ma na swoim koncie internetowym przygotowaną propozycję rozliczenia. Warto jednak do niej zajrzeć, bo być może ktoś ma do odliczenia jakąś ulgę lub chce swój 1% przekazać na inną organizację - mówi Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu.

- Podatnik powinien wejść na e-urząd skarbowy, zalogować się i mieć przy sobie dane dostępowe do swojego konta. Podatnik powinien mieć numer PESEL, kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 rok i kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 rok. Jeszcze jest czwarta rzecz potrzebna, a mianowicie kwota nadpłaty lub kwota podatku do zapłaty przez podatnika, która wynika z rozliczenia za 2019 rok.

Można również zalogować się przez profil zaufany, e-dowód, aplikację mObywatel lub bankowość elektroniczną.

Natomiast, jeśli ktoś chce osobiście złożyć zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym, musi wcześniej umówić się z pracownikiem placówki na dany dzień i godzinę. Można to zrobić poprzez internet lub telefonicznie.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka

Gospodarka

2021-05-16, godz. 11:31 KOWR uruchomił pożyczki dla rolników Opolscy rolnicy, którzy chcą unowocześnić swoje gospodarstwo lub jeszcze bardziej rozwijać w nim produkcję na przykład rośliną mogą ubiegać się o pomoc… » więcej 2021-05-16, godz. 09:48 Polacy pracujący w Izraelu nie muszą się już martwić o swoje ubezpieczenie. ZUS podpisał porozumienie w tej spra… ZUS wprowadza kolejne udogodnienia dla pracowników i przedsiębiorstw. Od początku maja obowiązuje polsko-izraleska umowa o zabezpieczeniu społecznym. Daje… » więcej 2021-05-15, godz. 10:10 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie remontowana jest jedna ze strategicznych ulic Nie tylko powstająca obwodnica będzie miała wpływ na ruch w centrum Niemodlina. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Słonecznej. Jak informuje burmistrz Dorota… » więcej 2021-05-14, godz. 16:24 Gmina Głogówek ma samochód dostawczy... za darmo Gmina Głogówek bez żadnych wydatków powiększyła swój tabor. Samochód dostawczy citroen berlingo trafił do gminy z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości… » więcej 2021-05-14, godz. 13:16 Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowała pierwszy kwartał. Jest lepiej niż przed rokiem, mimo podwyżek cen surowców 13 maja koncern chemiczny Grupa Azoty ZAK S.A. opublikował skonsolidowany raport finansowy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Mimo wzrostu cen surowców niezbędnych… » więcej 2021-05-14, godz. 10:51 Rusza branża hotelarska, a wakacje za pasem. Opolski ZUS zachęca do aktywowania bonu turystycznego Świadczenie wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł… » więcej 2021-05-13, godz. 21:00 Pod koniec maja ruszy remont DW457 w Chróścicach. W ZDW podpisano umowę na przebudowę kilometrowego odcinka drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kilometrowy odcinek drogi 457 w Chróścicach. To droga, łącząca trasę z Dobrzenia Wielkiego do Brzegu przez Popielów… » więcej 2021-05-12, godz. 20:15 Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu pozyskał grant, żeby uczyć seniorów obsługi smartfona. Wyjaśnił, jak rozdysponuje… Pomoc seniorom w nauce praktycznego korzystania ze smartfona, rozwinięcie kompetencji społecznych i wyjścia do instytucji kultury - to główne założenia… » więcej 2021-05-12, godz. 19:15 "Liczyła się kreatywność i reakcja na zmieniający się świat". Nagrodzono laureatów Opolskiej Marki 2020 Dostosowanie się do nowych warunków pracy, nauki czy też skonstruowanie swojej oferty, aby była ona atrakcyjna on-line. Rozdano nagrody w konkursie Opolska… » więcej 2021-05-12, godz. 17:15 Zamiast piramid - szklane domy. Remont placu Żeromskiego na półmetku [ZDJĘCIA] Na półmetku jest remont placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Inwestycja kosztująca 4,8 mln zł ma być gotowa w listopadzie. Obecnie trwają prace przy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »