Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-09, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Zima ścisnęła, ale nie wszyscy pamiętają o swoich czworonogach. Interwencje Azylu Psów Zapomnianych w Wołczynie

[fot. www.facebook.com/Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie]
[fot. www.facebook.com/Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie]
Informacje o zaniedbanych czworonogach docierają do Azylu Psów Zapomnianych w Wołczynie.
Stowarzyszenie działa w obrębie tej gminy, ale telefoniczne zgłoszenia dotyczą większego obszaru. Zazwyczaj informacje są przekazywane do podobnych organizacji w danej gminie, natomiast przy braku alternatywy osoby działające w azylu docierają na miejsce.

- Brakuje podstawowych rzeczy - mówi Katarzyna Zalewska, prezes Azylu Psów Zapomnianych. - Nie ma zadaszenia, nie ma budy, a jeśli buda jest, ma dziury, brakuje zadaszenia lub ocieplenia. Pies jest wygłodzony - widać po jego wychudzeniu, że rzadko jest karmiony i brakuje mu ciepłej wody. Reagujemy na to dość szybko, bo mrozy są zapowiadane na jeszcze dwa tygodnie, dlatego nie można odwlekać interwencji.

Stowarzyszenie potrzebuje ciągłego wsparcia, a deficytem jest zwłaszcza dobrej jakości karma mokra.

- Potrzebujemy też wsparcia finansowego, bo przez cały czas leczymy psy, zabieramy na różne badania i do kastracji. W tym roku ruszymy z programem chipowania, co również kosztuje. Dzięki wsparciu od ludzi po prostu możemy funkcjonować - dodaje Katarzyna Zalewska.

Informacje o drodze wsparcia azylu można znaleźć w internecie.
Katarzyna Zalewska 1
Katarzyna Zalewska 2

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 20:30 Raport dnia: Spada liczba zachorowań na COVID-19. Rusza pilotaż szczepień w zakładach pracy 45 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. W całym kraju przybyło 1109 chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-17, godz. 20:30 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu. MZD planuje budowę m.in. ścieżki rowerowej Będzie nowa trasa dla rowerzystów w Opolu. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej. Chodzi o odcinek… » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Ruszyła IV edycja konkursu na "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu" Instytucje, firmy czy organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do IV edycji konkursu 'Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu'. Konkurs… » więcej 2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »