Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-09, 18:51 Autor: Witold Wośtak

7-miesięczny Antoś walczy z nowotworem złośliwym. Trwa zbiórka pieniędzy na bieżące koszty leczenia

Antoś Kuc [fot. archiwum prywatne]
Antoś Kuc [fot. archiwum prywatne]
Antoś Kuc [fot. archiwum prywatne]
Antoś Kuc [fot. archiwum prywatne]
Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 7-miesięcznego Antosia Kuca ze Świniar Wielkich w gminie Wołczyn. Chłopiec choruje na neuroblastomię - złośliwy nowotwór układu nerwowego, który występuje u dzieci do 2. roku życia.
Dziecko ma za sobą 2-miesięczną chemioterapię. Niektóre przerzuty zniknęły, ale kilka guzów pozostało w mózgu. Do tego dochodzi podejrzenie padaczki oraz choroby metabolicznej. Od urodzenia Antoś przebywał w domu tylko przez trzy dni.

- Teraz rodzice są z naszym Małym Wojownikiem na badaniach w Warszawie, a do końca tygodnia zapadnie decyzja o dalszym leczeniu - mówi Izabella Baszczyn, jedna z wolontariuszek zbiórki.

- Rozmawiałam z mamą Antosia i malutki jest przygotowywany do autoprzeszczepu. Po badaniach w Warszawie zostaną pobrane komórki do przeszczepu, a jeszcze wcześniej czeka go chemioterapia. To wszystko w ramach przygotowań do autoprzeszczepu. Po tym, z tego co wiemy, planowana dla Antosia jest immunoterapia trwająca 6 miesięcy.

Rodzina jest teraz na utrzymaniu taty Antosia, a rodzina wychowuje jeszcze dwie córki w wieku 7 i 8 lat. - Teraz zbieramy pieniądze na potrzeby bieżące typu leki, czy dojazdy do szpitala - dodaje Marcin Latański, drugi wolontariusz.

- Na tę chwilę rodzina potrzebuje przede wszystkim produktów suchych, czyli żywności długoterminowej, dla przykładu słoiczków. Z racji tego, że mama Antosia przebywa w szpitalu, nie ma możliwości gotowania. Do tego dochodzą podstawowe produkty higieniczne dla maluszka, między innymi pieluchy dla dzieci do 6 kilogramów. Aktualnie ta rodzina ma bardzo trudne warunki materialne.

Celem zbiórki na www.pomagam.pl jest osiągnięcie 30 tysięcy złotych, a na dziś (09.02) łączna suma wpłat zbliża się do 11 tysięcy złotych. Informacje o akcji na rzecz Antosia można znaleźć także w mediach społecznościowych.

Wolontariusze podkreślają zaangażowanie jednej z kluczborskich firm, która charytatywnie drukuje plakaty i ulotki. W promowanie akcji włączył się też opolski raper ZBUKU oraz Wołczyński Ośrodek Kultury.
Izabella Baszczyn
Marcin Latański

Wiadomości z regionu

2021-05-14, godz. 09:26 Senackie "nie" dla Bartłomieja Wróblewskiego. Komentarz senatora PiS Jerzego Czerwińskiego - Sytuacja wróciła do punktu wyjścia - tak wczorajszy (13.05) wynik głosowania w senacie nad kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich… » więcej 2021-05-14, godz. 09:24 Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla liczył na zysk z kryptowalut. Zamiast zarobić 30 tysięcy, stracił ponad 2 razy tyle Oszuści wciąż nie dają za wygraną. Ostatnio coraz częściej zwabiają swoje ofiary, kusząc je sporym zyskiem z handlu kryptowalutami. » więcej 2021-05-14, godz. 09:23 Koronawirus w opolskiej placówce oświatowej. Kwarantanna dla przedszkolaków i ich nauczycielek Zakażenie potwierdzono w przedszkolu nr 29 w Opolu. Pozytywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-COV-2 otrzymał pracownik niepedagogiczny. » więcej 2021-05-14, godz. 07:00 Opolskie restauracje przygotowują ogródki na otwarcie. "Jesteśmy na finiszu, czekaliśmy na to z niecierpliwością" Opolskie restauracje szykują się do otwarcia ogródków. Po blisko siedmiu miesiącach od zamknięcia lokali i serwowania potraw tylko na wynos, od soboty (15.05)… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg ma szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »