Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-24, 17:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: "Chcemy pomagać naszym uczniom". Rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych odwołuje Walentynkowy Bal Charytatywny "Bal Serc"

Archiwum: Walentynkowy Bal charytatywny [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Walentynkowy Bal charytatywny [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Walentynkowy Bal charytatywny [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Walentynkowy Bal charytatywny [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Walentynkowy Bal charytatywny [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: Walentynkowy Bal charytatywny [fot.M.Matuszkiewicz]
Za miesiąc miał się odbyć po raz trzeci Walentynkowy Bal Charytatywny "Bal Serc". Jednak ze względu na pandemię zostaje on przesunięty. Na razie nie wiadomo na kiedy.
Impreza była organizowana przez radę rodziców Zespołu Szkół Specjalnych numer 13 w Opolu. Cały dochód z balu był przeznaczony na potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami fizycznymi oraz intelektualnymi.

- Pieniądze zbieraliśmy między innymi poprzez licytację darów, jakie podarowali nam sponsorzy, czy ludzie dobrych serc. Wiemy, że te zgromadzone pieniądze bardzo przydały się szkole - mówi Agnieszka Weis, przewodnicząca rady rodziców w Zespole Szkół Specjalnych numer 13 w Opolu.

- Dofinansowaliśmy wycieczki, wyjazdy, różnego rodzaju konkursy. Dzieci uczestniczyły w wielu warsztatach. Pomogliśmy również w organizacji Dnia Dziecka, festynów, także staraliśmy się, żeby nagroda była dla każdego dziecka, bo dzieci niepełnosprawne cieszą się z najmniejszego upominku. Bardzo duża pomoc finansowa dla nauczycieli. Każdy z nich mógł poprosić o dowolną kwotę, a my jesteśmy otwarci na każdą pomoc.

Dodajmy, że podczas zeszłorocznego balu udało się uzyskać ponad 6 tysięcy złotych.
Agnieszka Weis

Wiadomości z regionu

2021-03-07, godz. 21:45 Dziesięć medali Polaków w Toruniu podczas halowych mistrzostw Europy Dziesięć medali zdobyli polscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Europy, które zakończyły się w niedzielę (07.03) w Toruniu. Złoty krążek wywalczył… » więcej 2021-03-07, godz. 21:08 Trwa dogaszanie pożaru na Chabrach w Opolu. Nie żyje jedna osoba, dwie są poszkodowane Tragiczne zdarzenie w Opolu. W niedzielę (07.03) po godzinie 20.00 doszło do pożaru w jednym z garaży na osiedlu Chabrów. Po przybyciu służb ratunkowych… » więcej 2021-03-07, godz. 20:45 Opole: w domach jednorodzinnych pojawią się nowe pojemniki na papier. Zastąpią one dotychczasowe worki Zamiast niebieskiego worka - niebieski pojemniki. Taka zmiana czeka mieszkańców Opola od początku przyszłego miesiąca. Chodzi o nowy sposób gromadzenia makulatury… » więcej 2021-03-07, godz. 19:30 Raport dnia: od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 45 tysięcy osób 3 zgony i 240 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-07, godz. 18:00 Niespokojna niedziela na drogach w regionie. Kolejne zdarzenie drogowe w naszym regionie Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Jasienicy Dolnej w powiecie nyskim. Po godzinie 15.00 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. » więcej 2021-03-07, godz. 17:44 W rzece w miejscowości Lipowa znaleziono ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura Tragiczne zdarzenie w miejscowości Lipowa w powiecie nyskim. Przed godziną 15.00 w rzece znaleziono zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika… » więcej 2021-03-07, godz. 17:30 Polacy i Czesi "na strażackich łączach". W ramach nowego projektu realizowanego na pograniczu zostaną zakupione m.in… Strażacy z jednostek OSP gminy Walce i ich koledzy z jednostki w miejscowości Česká Ves w powiecie jesenickim rozpoczynają międzynarodowy projekt „Na strażackich… » więcej 2021-03-07, godz. 17:00 Z komprachcickich szkół znikają "kopciuchy". W placówce w Wawelnie zostanie wymieniony ostatni stary piec Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Wawelnie w gminie Komprachcice zostanie termomodernizację. Jednym z głównych jej założeń będzie likwidacja… » więcej 2021-03-07, godz. 16:00 Opole: do czerwca kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na ulicy Niemodlińskiej. Ma to związek z budową centrum… Przez 3 najbliższe miesiące ulica Niemodlińska w Opolu będzie zwężona o połowę. Ograniczenia pojawią się o 10:00 we wtorek (09.03) w rejonie styku z… » więcej 2021-03-07, godz. 15:00 Caritas razem z uczniami opolskich szkół zbiera artykuły higieniczne dla osób bezdomnych Perfumy, dezodoranty, mydła czy ręczniki - to tylko część artykułów, jakie mieszkańcy regionu mogą przekazać osobom bezdomnym. Zbiórkę prowadzą szkolne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »