Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-05, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie muzea i galerie czekają na zwiedzających. "Na razie ruch jest umiarkowany"

Wieża Piastowska [fot. Katarzyna Doros]
Wieża Piastowska [fot. Katarzyna Doros]
Od 1 lutego w związku z luzowaniem pandemicznych obostrzeń przywrócona została możliwość stacjonarnego odwiedzania muzeów i galerii. Obowiązuje rygor sanitarny uwzględniający limit jednej osoby na 15 m2. Mieszkańcy mogą odwiedzać m.in. Wieżę Piastowską czy Zamek Górny w Opolu. Zainteresowanie jest, ale wszyscy czekają na weekend.
- Ruch na razie jest umiarkowany, ale zachęcamy do wcześniejszych rezerwacji telefonicznych - mówi Aleksandra Śnigórska, kierownik zespołu obiektów turystycznych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. - Obecnie zarówno na Wieży Piastowskiej i na Zamku Górnym jednorazowo w zwiedzaniu może brać udział pięć osób oraz przewodnik.

- Pierwsi goście odwiedzili naszą wieżę i to nie tylko lokalni, ale także zagraniczni. Zainteresowanie jest, dużo telefonów z zapytaniem, czy na pewno rezerwacje trwają. Są turyści, którzy przychodzą spontanicznie - dodaje Agnieszka Błażuk-Dworakowska, przewodnik turystyczny Wieży Piastowskiej.

Na zwiedzających czekają także mniejsze ośrodki kultury, które mogą prowadzić działalność wystawienniczą.

- Czekamy tylko jeszcze, kiedy będą mogły ruszyć wszystkie warsztaty, ale od poniedziałku 1 lutego dzięki temu, że w przepisach pojawiła się informacja, że instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą w tym zakresie mogą się otworzyć, mogą zaprosić publiczność, to nasza Regionalna Izba Tradycji, gdzie jest wystawa filiżanek oraz Galeria Trzy Filary, gdzie jest wystawa fotografii Piotra Chrobaka, są już dostępne do zwiedzania - mówi Joanna Popów-Bogdoł, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, która zauważa, że domy kultury pozostają zamknięte dla publiczności od 7 listopada.

Od dzisiaj (05.02) drzwi dla zwiedzających otworzyło Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Dodajmy, że wśród otwartych placówek znalazła się Galeria Sztuki Współczesnej prezentująca wystawy czasowe. Tam od 20 lutego dostępna będzie wystawa World Press Photo, pierwotnie planowana na grudzień ubiegłego roku.
Opolskie muzea i galerie otwarte dla mieszkańców

Wiadomości z regionu

2021-06-16, godz. 15:45 Ponad 200 osób skorzystało z mobilnego punktu szczepień w Namysłowie Ponad 200 osób do tej pory zaszczepiło się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień w Namysłowie. To jedyna taka placówka w regionie. Punkt uruchomiono… » więcej 2021-06-16, godz. 15:00 Ratownik wodny, czy medyczny? Uprawnienia będzie można uzyskać w Europejskim Budżecie Obywatelskim. Jego pierwszą… Masz pasję, a nie możesz jej realizować na szerszą skalę ze względu na brak na przykład certyfikatu? Teraz będzie można to zmienić. Rusza historyczna… » więcej 2021-06-16, godz. 14:30 Pędził na zakupy, stracił prawo jazdy na trzy miesiące Kilka dni temu policjanci z drogówki zatrzymali w Dalachowie koło Olesna osobowe audi. » więcej 2021-06-16, godz. 14:10 100 tysięcy złotych od Grupy Azoty ZAK na walkę z COVID-19 Ponad 100 tysięcy złotych na realizację opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 otrzymał od Grupy Azoty ZAK Zakład Opieki Zdrowotnej w… » więcej 2021-06-16, godz. 13:30 Krapkowice: zauważyła pijanego kierowcę i powiadomiła policję Policjanci z Krapkowic zatrzymali pijanego 22-latka, który spowodował kolizję na jednym z krapkowickich osiedli. Do zdarzenia doszło w niedzielę (13.06). » więcej 2021-06-16, godz. 13:10 Nysa: cztery osoby oskarżone o paserstwo drogich samochodów Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała do Sądu Rejonowego w Nysie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom mającym związek ze sprawą kradzionych samochodów… » więcej 2021-06-16, godz. 12:45 Trwa kampania wyborcza w Gorzowie Śląskim. O fotel burmistrza powalczy pięcioro kandydatów Pięcioro kandydatów powalczy o urząd burmistrza Gorzowa Śląskiego w przedterminowych wyborach. Dotychczasowy włodarz Artur Tomala zmarł w kwietniu - bardzo… » więcej 2021-06-16, godz. 12:30 Trzy licea z Opolszczyzny w rankingu szkół dbających o stan psychiczny uczniów podczas nauki zdalnej w pandemii To wynik tegorocznego rankingu szkół 'Zwolnieni z Teorii' i raportu 'Odporni na lockdown'. » więcej 2021-06-16, godz. 11:46 Śmiertelny wypadek na DW 409. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął motorowerzysta Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej 409 w Ligocie Dolnej (pow.strzelecki) - zginął motorowerzysta. Jak relacjonuje starszy kapitan Krzysztof Sobkowicz… » więcej 2021-06-16, godz. 11:30 "Planując swoje działania, PiS musi dla nich skrupulatnie budować poparcie". Politolog gościem Radia Opole Gościem Porannej Loży Radiowej był politolog dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. Komentował m.in. wybór Lidii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »