Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-05, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie muzea i galerie czekają na zwiedzających. "Na razie ruch jest umiarkowany"

Wieża Piastowska [fot. Katarzyna Doros]
Wieża Piastowska [fot. Katarzyna Doros]
Od 1 lutego w związku z luzowaniem pandemicznych obostrzeń przywrócona została możliwość stacjonarnego odwiedzania muzeów i galerii. Obowiązuje rygor sanitarny uwzględniający limit jednej osoby na 15 m2. Mieszkańcy mogą odwiedzać m.in. Wieżę Piastowską czy Zamek Górny w Opolu. Zainteresowanie jest, ale wszyscy czekają na weekend.
- Ruch na razie jest umiarkowany, ale zachęcamy do wcześniejszych rezerwacji telefonicznych - mówi Aleksandra Śnigórska, kierownik zespołu obiektów turystycznych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. - Obecnie zarówno na Wieży Piastowskiej i na Zamku Górnym jednorazowo w zwiedzaniu może brać udział pięć osób oraz przewodnik.

- Pierwsi goście odwiedzili naszą wieżę i to nie tylko lokalni, ale także zagraniczni. Zainteresowanie jest, dużo telefonów z zapytaniem, czy na pewno rezerwacje trwają. Są turyści, którzy przychodzą spontanicznie - dodaje Agnieszka Błażuk-Dworakowska, przewodnik turystyczny Wieży Piastowskiej.

Na zwiedzających czekają także mniejsze ośrodki kultury, które mogą prowadzić działalność wystawienniczą.

- Czekamy tylko jeszcze, kiedy będą mogły ruszyć wszystkie warsztaty, ale od poniedziałku 1 lutego dzięki temu, że w przepisach pojawiła się informacja, że instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą w tym zakresie mogą się otworzyć, mogą zaprosić publiczność, to nasza Regionalna Izba Tradycji, gdzie jest wystawa filiżanek oraz Galeria Trzy Filary, gdzie jest wystawa fotografii Piotra Chrobaka, są już dostępne do zwiedzania - mówi Joanna Popów-Bogdoł, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, która zauważa, że domy kultury pozostają zamknięte dla publiczności od 7 listopada.

Od dzisiaj (05.02) drzwi dla zwiedzających otworzyło Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Dodajmy, że wśród otwartych placówek znalazła się Galeria Sztuki Współczesnej prezentująca wystawy czasowe. Tam od 20 lutego dostępna będzie wystawa World Press Photo, pierwotnie planowana na grudzień ubiegłego roku.
Opolskie muzea i galerie otwarte dla mieszkańców

Wiadomości z regionu

2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej 2021-12-04, godz. 17:50 Wpłacili zaliczki, ćwiczą poloneza i czekają. Trwają przygotowania do studniówek W opolskich szkołach średnich trwają przygotowania do studniówek. Większość uczniów wybrała już swoje kreacje, restauracje pobrały zaliczki, znany jest… » więcej 2021-12-04, godz. 17:00 Opole: od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na Batalionów Chłopskich W związku z kolejnym etapem budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie w poniedziałek i wtorek (6-7.12) na wysokości stacji Orlen wprowadzony zostanie ruch… » więcej 2021-12-04, godz. 15:30 Świąteczne warsztaty plastyczne. To propozycja kreatywnych zajęć prowadzonych w Muzeum Śląska Opolskiego Opowieści o tradycjach, eksponatach muzealnych, ale przede wszystkim wykonanie bombki choinkowej. W tym celu spotkali się dziś (4.12) uczestnicy warsztatów… » więcej 2021-12-04, godz. 14:40 80 elewów złożyło przysięgę wojskową. Ślubowali wierność Ojczyźnie i Konstytucji 80 elewów, w tym 13 kobiet złożyło dziś (04.12) przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. W ten sposób nowi żołnierze zakończyli intensywne… » więcej 2021-12-04, godz. 14:00 W teorii i praktyce. Przyszli wędkarze będą mogli się podszkolić w Nowych Budkowicach Coś ciekawego zarówno dla młodych, jak i starszych, ale przede wszystkim dla początkujących wędkarzy. W Nowych Budkowicach w gminie Murów ma powstać plac… » więcej 2021-12-04, godz. 12:55 Objazdowy Mikołaj ruszył w trasę po gminie Branice. W ten weekend odwiedzi dzieci ze wszystkich miejscowości Święty Mikołaj, podobnie jak w zeszłym roku, w ten weekend odwiedzi w gminie Branice wszystkie miejscowości i wręczy dzieciom słodkie upominki. » więcej 2021-12-04, godz. 12:50 Od 15 grudnia Politechnika Opolska przechodzi na nauczanie zdalne. "Zachorowania rosną w tempie wykładniczym" W związku ze stale rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem rektor Politechniki Opolskiej zdecydował o przejściu uczelni na nauczanie zdalne. Taka forma… » więcej 2021-12-04, godz. 11:15 Powiat prudnicki planuje z Czechami nowe inwestycje na pograniczu Powiat prudnicki i samorząd Zlatych Hor współpracują w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, kolejowej i turystycznej na pograniczu polsko-czeskim. Nowa… » więcej 2021-12-04, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: ponad 25 tys. zakażeń, w tym ponad 800 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (04.12) o 25 576 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 833 na Opolszczyźnie. Z powodu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »