Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-01, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Rozbudowa przedszkola w Namysłowie tańsza, niż zakładano. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na inwestycję w halę zapaśników

Przedszkole nr 5 w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Przedszkole nr 5 w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Przedszkole nr 5 w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Przedszkole nr 5 w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Przedszkole nr 5 w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Przedszkole nr 5 w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Projekt nowej części przedszkola [rys. UM Namysłów]
Projekt nowej części przedszkola [rys. UM Namysłów]
Rozbudowa przedszkola nr 5 w Namysłowie najprawdopodobniej okaże się tańsza, niż pierwotnie zakładano. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że część firm jest w stanie wykonać zaplanowane prace za niższą cenę, niż zakłada kosztorys.
Najtańsza ze złożonych ofert opiewa na kwotę niespełna 3 milionów 630 tysięcy złotych. Po weryfikacji okazało się, że nie budzi ona zastrzeżeń i magistratowi pozostało jedynie podpisać umowę z firmą z Opola. Jeśli tak się stanie, samorząd zaoszczędzi prawie 400 tysięcy złotych.

Po rozbudowie placówka będzie w stanie zapewnić opiekę większej liczbie maluchów. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski zauważa jednak, że na inwestycji skorzystają także dotychczasowe przedszkolaki.

- Tam jest przewidziana budowa zupełnie nowego skrzydła przedszkola dla 100 nowych przedszkolaków. Taki budynek 1006 metrów kwadratowych z salami do rytmiki, całym zapleczem dla tych 100 dzieciaczków. Oprócz tego cały obiekt będzie wyposażony w ciągi komunikacyjne, nowe parkingi i zupełnie nowy plac zabaw - zapowiada.

Nowy budynek pozwoli rozszerzyć ofertę placówki o 4 nowe oddziały przedszkolne. Dobudowane skrzydło będzie połączone z dotychczasowym budynkiem przejściem na poziomie parteru. Inwestycja zakłada też m.in. montaż windy towarowej, monitoringu czy instalacji fotowoltaicznej.

Miasto chce, by prace rozpoczęły się na przełomie lutego i marca, tak by całość była gotowa do końca czerwca przyszłego roku.

Dodajmy, że rozbudowa przedszkola będzie możliwa dzięki pieniądzom z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pokryją całość kosztów inwestycji.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »