Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-23, 11:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Marszałek wyróżnił najlepsze pomysły sołtysów. Żeby na wsi żyło się lepiej

Stradunia kładka nad rzeką [mat. UMWO]
Stradunia kładka nad rzeką [mat. UMWO]
Wawelno najlepsze, dobrze działają także sołectwa Stradunia, Kadłub i Mochów. Te wioski zostały wyróżnione w ramach konkursu Fundusz Sołecki Najlepsza Inicjatywa. Podczas wręczenia nagród wicemarszałek Antoni Konopka zaznaczył, że to sołectwa, które miały dobre pomysły na polepszenie warunków życia na wsi. Wawelno zostało docenione za dokończenie modernizacji boiska, a Stradunia za zagospodarowanie terenu nad rzeką.
- Trzymamy kciuki, ponieważ jesienią Wawelno będzie opolskie reprezentowało na kolejnym szczeblu tego konkursu - mówił wicemarszałek.

Józef Kremer, sołtys wsi chwali się, że jego miejscowość została nagrodzona za remont
obiektu sportowo-rekreacyjnego, ale na tym nie koniec. - W miejscowości posadzono sad wiejski. Mamy też staw gliniok, przy którym zawiązano koło wędkarskie, które wraz z dziećmi liczy 60 osób.

- W Straduni także wiele się dzieje - zaznacza sołtys tej miejscowości Anna Faszynka. - Chcieliśmy połączyć dwie części wioski, które są przedzielone rzeką. Poprzez budowę kładki dzieci mogą przejść na druga stronę, a ponadto powstał skwer, gdzie mogą odpocząć starsi - dodaje.

Wawelno za zajęcie pierwszego miejsce otrzymało 5 tysięcy złotych nagrody, Stradunia o tysiąc złotych mniej. Natomiast Mochów i Kadłub, które wspólnie zajęły trzecie miejsce otrzymały po 3 tysiące złotych. Wyróżnienia w postaci tysiąca złotych otrzymały także Grodzisko, Sarny Małe, Nowa Wieś, Wężowice i Prądy.

Nagrody były wręczane za działalność w ubiegłym roku. Dodajmy, że na Opolszczyźnie jest 1020 sołectw.
Fundusz sołecki

Wiadomości z regionu

2021-03-07, godz. 21:45 Dziesięć medali Polaków w Toruniu podczas halowych mistrzostw Europy Dziesięć medali zdobyli polscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Europy, które zakończyły się w niedzielę (07.03) w Toruniu. Złoty krążek wywalczył… » więcej 2021-03-07, godz. 21:08 Trwa dogaszanie pożaru na Chabrach w Opolu. Nie żyje jedna osoba, dwie są poszkodowane Tragiczne zdarzenie w Opolu. W niedzielę (07.03) po godzinie 20.00 doszło do pożaru w jednym z garaży na osiedlu Chabrów. Po przybyciu służb ratunkowych… » więcej 2021-03-07, godz. 20:45 Opole: w domach jednorodzinnych pojawią się nowe pojemniki na papier. Zastąpią one dotychczasowe worki Zamiast niebieskiego worka - niebieski pojemniki. Taka zmiana czeka mieszkańców Opola od początku przyszłego miesiąca. Chodzi o nowy sposób gromadzenia makulatury… » więcej 2021-03-07, godz. 19:30 Raport dnia: od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 45 tysięcy osób 3 zgony i 240 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-07, godz. 18:00 Niespokojna niedziela na drogach w regionie. Kolejne zdarzenie drogowe w naszym regionie Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Jasienicy Dolnej w powiecie nyskim. Po godzinie 15.00 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. » więcej 2021-03-07, godz. 17:44 W rzece w miejscowości Lipowa znaleziono ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura Tragiczne zdarzenie w miejscowości Lipowa w powiecie nyskim. Przed godziną 15.00 w rzece znaleziono zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika… » więcej 2021-03-07, godz. 17:30 Polacy i Czesi "na strażackich łączach". W ramach nowego projektu realizowanego na pograniczu zostaną zakupione m.in… Strażacy z jednostek OSP gminy Walce i ich koledzy z jednostki w miejscowości Česká Ves w powiecie jesenickim rozpoczynają międzynarodowy projekt „Na strażackich… » więcej 2021-03-07, godz. 17:00 Z komprachcickich szkół znikają "kopciuchy". W placówce w Wawelnie zostanie wymieniony ostatni stary piec Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Wawelnie w gminie Komprachcice zostanie termomodernizację. Jednym z głównych jej założeń będzie likwidacja… » więcej 2021-03-07, godz. 16:00 Opole: do czerwca kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na ulicy Niemodlińskiej. Ma to związek z budową centrum… Przez 3 najbliższe miesiące ulica Niemodlińska w Opolu będzie zwężona o połowę. Ograniczenia pojawią się o 10:00 we wtorek (09.03) w rejonie styku z… » więcej 2021-03-07, godz. 15:00 Caritas razem z uczniami opolskich szkół zbiera artykuły higieniczne dla osób bezdomnych Perfumy, dezodoranty, mydła czy ręczniki - to tylko część artykułów, jakie mieszkańcy regionu mogą przekazać osobom bezdomnym. Zbiórkę prowadzą szkolne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »