Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-21, 19:06 Autor: Mariusz Chałupnik

Pomoc prawna, psychologiczna i lokalowa. Wsparcie dla czwórki osieroconych dzieci z Ozimka zakrojone na dużą skalę

Ozimek [fot. UGiM Ozimek]
Ozimek [fot. UGiM Ozimek]
Nie tylko ubrania i pieniądze, ale również przygotowanie mieszkania, wsparcie psychologiczne i prawne. Mieszkańcy, przedsiębiorcy z gminy Ozimek oraz magistrat z podległymi mu urzędami, organizuje pomoc dla czwórki dzieci Katarzyny Konieczko-Pałgan. Kobieta zmarła w nocy z niedzieli (17.01) na poniedziałek.
- Chcemy zapewnić im gminny lokal mieszkalny - mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka. - Chcielibyśmy już w najbliższy poniedziałek (25.01) przedstawić radnym projekt uchwały zmiany regulaminów, w którym chcielibyśmy udostępnić naszej rodzinie lokal mieszkalny. W tej chwili jestem także bardzo dumny, że wśród naszych mieszkańców odbywa się społeczny apel o świadczenie pomocy. Włączyły się w to także szkoły podstawowe w Antoniowie i Ozimku.

- Podjęliśmy natychmiastowe działania - dodaje Jolanta Janerka, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku. - Przede wszystkim skontaktowaliśmy się z instytucjami, które mogłyby pomóc. Nasz psycholog od razu zajął się dziećmi i myślę, że będzie z nimi pracował jeszcze przynajmniej przez kilka tygodni. Również rodzina ma możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej.

Swoją pomoc deklarują również przedsiębiorcy. Chcą wyremontować mieszkanie, które ma być przekazane dla dzieci. Te obecnie są pod opieką babci i cioci.

Równolegle prowadzone są internetowe zbiórki pieniędzy, miedzy innymi na portalu pomagam.pl pod hasłem "Dla dzieci Kasi po tragedii".

Przyczynę śmierci 36-latki ma wyjaśnić sekcja zwłok. Najprawdopodobniej kobieta zatruła się tlenkiem węgla.
Mirosław Wieszołek
Jolanta Janerka

Wiadomości z regionu

2021-03-05, godz. 08:00 Remont mauzoleum w Kopicach na ostatniej prostej. "To ważny obiekt dla naszej lokalnej społeczności" Mauzoleum rodziny Schaffgotschów w Kopicach przejdzie ostatni etap renowacji. Tym razem wyremontowana zostanie frontowa ściana kaplicy oraz odnowiona będzie… » więcej 2021-03-05, godz. 07:40 W opolskich przedszkolach za 3 tygodnie rusza rekrutacja. Może nie starczyć miejsca dla wszystkich dzieci Za trzy tygodnie (22.03) startują zapisy do przedszkoli w Opolu. W tym roku dla 3-latków przygotowano ponad 3800 miejsc. To nie oznacza jednak, że każdy dziecko… » więcej 2021-03-05, godz. 07:16 Spalił się magazyn fermy drobiu niedaleko Korfantowa. Nikt nie ucierpiał Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem kurnika w miejscowości Włostowa w powiecie nyskim. Ogień w drewnianym magazynie pojawił się wczoraj (04.03)… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i regionie. Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19 1 zgon i 266 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Zima wraca na Opolszczyznę? IMGW ostrzega przed oblodzeniem i opadami śniegu Niskie temperatury wystąpią w całym regionie, a opady śniegu na południu Opolszczyzny. » więcej 2021-03-04, godz. 19:45 Braki kadrowe już są, a za dwa lata problem będzie znacznie poważniejszy. OCRM apeluje o utworzenie kierunku ratownik… Za 2 - 3 lata może zabraknąć ratowników medycznych. Czarny scenariusz kreśli Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Jego władze wnioskują do przedstawicieli… » więcej 2021-03-04, godz. 19:18 4 marca to Światowy Dzień Otyłości. Pandemia nie pomaga w walce z kilogramami Trzy na pięć osób w Polsce mają problem z nadwagą lub z otyłością. Specjaliści alarmują, że ten problem coraz częściej dotyka dzieci. Według Światowej… » więcej 2021-03-04, godz. 19:00 "Są umowne zgody i pozwolenia na wykonywane prace". Ciąg dalszy sprawy wycinki drzew na Pasiece w Opolu, rzecznik PKP… 'Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami'. To komentarz PKP Polskich Linii Kolejowych odnośnie wycinki 6 młodych i zdrowych… » więcej 2021-03-04, godz. 17:30 Policjanci przeprowadzili na drogach Opola i powiatu akcję "Prędkość" Zbyt szybka jazda jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Opolu przeprowadzili więc wczoraj akcję… » więcej 2021-03-04, godz. 17:10 Agnieszka Zagola ma już nową pracę. Teraz będzie kierowała służbą zdrowia Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Po tym jak w lutym zwolniono ją z funkcji wiceprezesa spółki Zamek Moszna, ofertę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »