Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 14:18 Autor: Daniel Klimczak

Wybory uzupełniające w Grodkowie znowu przełożone. Na nowych radnych dłużej poczekają też Olesno i Pawłowiczki

Rynek w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Wybory uzupełniające do rady miejskiej w Grodkowie ponownie przełożone. Mieszkańcy, zamiast najbliższej niedzieli pójdą do urn dopiero za prawie 3 miesiące.
To efekt decyzji wojewody, który ze względu na pandemię postanowił tym razem wyznaczyć datę wyborów na 11 kwietnia. Zmiana ta nie oznacza jednak, że chętni na objęcie funkcji radnego, którzy do tej pory nie zgłosili zamiaru startu, mogą jeszcze dopisywać się do listy wyborczej. Jak mówi szef opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz, wszystkie związane z tym formalności zostały już zakończone.

- Te wszystkie terminy do ostatniego tygodnia przed wyborami już upłynęły, one nie podlegają przywróceniu, więc liczba komitetów, liczba kandydatów, członkowie komisji. Wszystkie te czynności mamy zakończone i one "przechodzą" dalej - tłumaczy.

Ze względu na nową datę wyborów, zmianie uległ natomiast termin zgłaszania chęci głosowania korespondencyjnego. Kandydaci na radnego mają też więcej czasu na przekonanie do siebie wyborców, gdyż koniec kampanii wyborczej wyznaczono na 9 kwietnia.

Przypomnijmy, że konieczność uzupełnienia składu 15-osobowej rady jest spowodowana rezygnacją z funkcji jednego z dotychczasowych radnych. O mandat walczyć będzie pięcioro kandydatów.

To już trzeci termin wyborów zaplanowanych początkowo na 20 grudnia. Oprócz Grodkowa, wybory uzupełniające miały wkrótce odbyć się również w Oleśnie i Pawłowiczkach. Także w tych gminach nowy termin głosowania to 11 kwietnia.
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej 2021-02-24, godz. 12:02 Są wyniki sondy w sprawie placów zabaw do remontu. Cztery takie miejsca w Opolu zostaną zrewitalizowane Opolanie zdecydowali, które place zabaw będą remontowane. Swój głos mogli oddać w internetowej sondzie, w sumie wzięło w niej udział 1400 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »